Marta077

Mám jít na vytržení moudráku, když mám alergii?

Bojím se, aby nenastala alergická reakce při umrtvení zubu při trhání moudráku. Prý to může být i nebezpečné.

Nejlepší odpověď
annas

To rozhodné zubní lékař. Je třeba, abyste ho předem upozornila,. On pak určí, zda je to možné.

Mé známé lékaři trhali zuby v nemocnici v narkóze.

Laik na netu nemůže přece radit,. zda Vám může lékař vytrhnout zub.

Další odpovědi
Dochy

Máš alergii na co? Pokud na nějaký konkrétní lék, prodiskutuj to s lékařem, možná existuje alternativa.

ivzez

Marto, na tuto otázku Vám nikdo soudný nemůže v internetu odpovědět,
protože nezná Váš zdravotní stav a přes internet nelze nikoho vyšetřit.

Konzultujte své obavy s ošetřujícím stomatologem,
případně si prostřednictvím své zdravotní pojišťovny
vyžádejte dalšího ke konzultaci (tu hradí pojišťovna).

Funna

máš alergii? pokud na pyl, prach, kočičí chlupy a pod. tak klidně běž…

zdá se ti má odpověď hloupá?..je, ale stejně jako tvá otázka, potože alergií jsou stovky a obecný dotaz, jaký jsi položila je nesmyslný…
o tom, zda tě může umrtvení ohrozit musí rozhodnout lékař, který zná tvůj „chorobopis“…

Dochy

annas: Doby kdy rozhoduje lékař jsou dávno pryč. Lékař pouze doporučí vhodný postup, příp několik různých, dle jeho názoru možných, variant. Pacient-klient rozhoduje (a platí) co se dál bude dít. Alespoň má zkušenost je taková.

Má zubařka rutinně bere jen „klasické“ ošetření kazu, další péči už řeší po dohodě.