Avatar uživatele
zett

Mám jít na testy? Může se jednat o koronavirus?

Chytla jsem pásový opar. Nedávno jsem k tomu ještě chytla lehkou rýmu a dva dny jsem necítila chuť. Chuť už nyní cítím. Horečky nemám a neměla jsem. Mám jít na testy? Mám kontaktovat higienickou stanici, může se jednat o koronavir nebo jen o klasické nachlazení?

Zajímavá 0 před 1268 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Nemáme křišťálovou kouli, zbytečný dotaz.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Nassin

Pásový opar je infekce a byla jsi s tím u mudr?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Zavolej svému lékaři a řekni o té ztrátě chuti.
Jak to je dlouho? Měla jsi volat hned a ona/on by ti řekla, co máš dělat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Reaguji i na doplnění v diskusi: spíše ne. Koronavirus se neprojevuje ani rýmou ani oparem. Lékaři už situaci vyhodnotili tím, že vám dali antibiotika (ta se na virová onemocnění nedávají). Samotná ztráta chuti není dostatečná proto, aby vás poslali na testy, sama jít můžete. Stejně tak platí informace na webu: „Pokud se u Vás projeví náhlá ztráta čichu (řádově ve dnech), která není spojená s jinými onemocněními (rýma s nosní neprůchodností, polypy, zánět dutin apod.), věnujte tomuto příznaku pozornost. “

Zdroj: https://korona­virus.mzcr.cz/mam-zdravotni-potize-co-mam-delat

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zett

Ano byla jsem s tím na ambulanci. Tam mi dali antibiotika ale tu chuť jsem ztratila až den potom co jsem na ambulanci byla.

před 1268 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

A co ta antibiotika? Nemají ztrátu chutí jako nežádoucí účinek? Za posledních pár let jsem 2× chytil nějaká po kterých jsem celou dobu léčby měl v puse chuť jako bych žvýkal pampelišky.

před 1268 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek