Mám jít na hody?

Dobrý večer, mohli byste mě prosím poradit jestli mám jít na hody?
Je mi 14 let a 6 měsíců, a tuto sobotu jsou u nás ve vsi hody, a já nevím jestli na ně mám jít(jakože na večer jak je zábava, ale já bych prostě jen s ještě jednou kamarádkou seděla a dívala se na stárky a pak šla na kolotoč a zase se dívala na stárky a tak, nic bych nepila ani nic podobného nehrozí) byla jsem tam i minulý rok takhle večer. Ale jde o to, že moje rodina na tom je ted finančně docela špatně, (mamku vyhodili z práce, hodně jsme platili za školní potřeby a jsou malé příjmy a velké výdaje) a já nevím jestli to není blbý jít na hody utrácet, když mamka dneska brečela, kvůli penězům že neví z které do které a tak… (mám svý 300 korun, a přemýšlela jsem, že bych šla třeba jen 3 krát na kolotoč, že to stačí a tak, ale přemýšlím, jestli tam mám vůbec jít, protože je mě rodičů líto, ale zase se tam s tou kamarádkou těším, že zase zažijeme nový ,,zážitky" a tak…
Prosím poradte jak se rozhodnout.
Doplňuji:
Děkuji moc všem za radu
Samba: To mě nenapadlo, je to dobrý nápad, ale nevím kde vzít jablka, když najdu jablon tak většinou něčí je, a tak trhat jabkla nemůžu.
ptáček: Děkuju, ale peníze si od Vás vzít nemohu, ale děkuji moc za ocho´tu a radu, já myslím, že to snad nějak zvládneme :/
Doufám že je to jen toto obc´dobí, že nemáme peníze, a pak to snad už bude lepší :/ ted se totiž hodně utratilo za ty školní potřeby a tak (jelikož mám 3 sourozence tak se kupovalo pro 4 děcka školní potřeby a vyšlo to draho)
Moc děkuju za rady, asi na ty hody opravdu půjdu, ale neutratím moc,přemýšlela jsem, a utratím do 150 kč, víc ne, dala jsem si takovej limit.

Nejlepší odpověď
marci1

Těžké rozhodování. Hody jsou hody, člověk přijde na jiné myšlenky a ještě k tomu máš prázdniny. Běž tam a pobav se. Zkus utratit třeba jen polovinu a polovinu dej mamince na útratu. Myslím, že by to uvítala a měla by z Tebe radost. 🙂

Další odpovědi
setapouch

Neporadim ti. Kdyz nebudes utracet z rodinneho rozpoctu, neni duvod, proc bys nemela jit i v takove nelehke chvili. Jeste pravne nejsi dospela, uzivej si. Tento vek se ti uz nevrati.

Na druhou stranu muzes penize usetrit a utratit je za neco lepsiho. Muze to byt neco potrebneho, ale treba i neco neuzitecneho, co ale udela radost a zvedne naladu (co ja vim, treba kytka pro mamku).

Rozhodnuti je jen na tobe. A myslim, ze at se rozhodnes tak nebo tak, ani v jednom pripade to nebude spatne.

ptáč

Hele, s tím, jak je to těžké nemají hody nic společného. Ony byly, jsou a budou. Třeba ti tam někdo něco dá. Lepší než se zavírat doma. Jestli je to fakt tak těžké, že máma brečí, tak sem hompni číslo účtu nebo adresu a já ti tam pošlu 100 korun. Mě to neublíží, nemusím přece furt hulit nebo chlastat. Prostě natáhni ruku. Ale kulturní obec a to vše s tím spojený, to si nenechej vzít. Bohatý holky dneska nikdo nechce, pobav se, jdi tam ať tě tam může někdo najít. Kolotoče jsou drahý, to je fakt, ale nemusíte na ně lézt. Stačí jít na hody. A kolotočáři ať táhnou odkud přišli.

anonym

Už jsi dost stará na to, aby ti došlo, že když prachy nejsou, tak prostě nejsou, ale poradím ti jak přispět do rozpočtu a nemít špatné svědomí. Třeba u nás jako každý rok bude probíhat výkup jablek, je to snadný sběr, jablka jsou velká, těžká a tak snadno přibývají, dá se na tom dobře vydělat, zrovna jako na lesních plodech, ty jsou sice menší, ale dražší, tos mohla dělat celé léto.

zjentek

a co kdybys tam šla bez koruny, to tě nenapadlo? Zajdi jen tak pobejt