Nojonou

Mám jít na doučování?

Zdravim ,
Dneska ve skole jsme dostali jednu nabidku. Protoze jsem v devate tride ZS.Tak nam nabidli vzdy po skole doucovani na prijimacky. Jelikoz ja je budu psat letos na jare ,myslite ze na to mam chodit ?? Zitra musime rict ,jestli jo nebo ne . Misim to rict pred celou tridou ,myslite ze to je ostuda ??

Nejlepší odpověď
Drap

Zda máš jít, nebo nemáš za tebe nerozhodneme. V žádném případě to však ostuda neni. Zopakuješ si učivo a budeš lépe připraven.
Štěstí přeje připraveným.

Další odpovědi
Arne1

Záleží na tom, jak jsi na tom s předměty které jsou na přijímačky potřebné. Pokud jsi absolvoval několik ročníků matematické olympiády, tak matiku asi doučovat nepotřebuješ. V ostatních případech bych do toho šel. Výuka v doučováku (a víš co ? říkejme raději V PŘÍPRAVCE) bude možná vedená jiným způsobem a poznáš jiný přístup k problémům. Také by se tam měly probírat příklady z minulých let.
Co se týká ostatních předmětů, tak je to podobné.
Před spolužáky nedělej hrdinu, na škole jste všichni každý za sebe. Oni za tebe zkoušky dělat nebudou.

paul1

Žádná ostuda to nebude, nikdo neví všechno.

elkon

Letos na jaře asi těžko, když už je podzim. A příprava na přijímačky, je úplně běžná věc. Jestli to řekneš před třídou, není vůbec důležité. Vždy je lepší se připravit, než potom „vyhořet“.

da ny

Letos na jaře už přijímací zkoušky určitě dělat nebudeš. … Školní rok (ročník) se dělí do dvou kalendářních (2021/2022). Doučování ti může jen prospět.
Sama musíš vědět, jak na tom jsi. Opakování je matka moudrosti. Ostuda to není, naopak.
Za nás chodili na přípravu před přijímacími zkouškami především žáci s výborným prospěchem. Někdo se lépe učí/procvičuje, trénuje pod vedením odborníka (v případě nejistoty pomůže). Jiný se procvičuje raději doma sám (když má znalosti, umí).

Rokio

Trénink nikdy není na škodu. Říká se – Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.