akamuraka

Mám ještě u něj šanci?

Dobrý den, na konci prázdnin jsem oslovila jednoho kluka na pc a začali jsme si psát a scházet se celé září. Vypadalo to dobře. Říkal mi moc hezké věci a bylo vidět, že má opravdu zájem a já taky. Jenomže jsem mu to nedávala moc najevo, protože jsem hodně uzavřený člověk a většinou nedávám své city najevo. Taky mám problém s tím, že, když nějakou osobu neznám několik měsíců, tak mi dělá problémy si s ním povídat, nevím o čem, nedokážu se rozpovídat. Kamarádky mi říkali, že když už jsem se ním scházela měsíc, tak už by jsme třeba spolu měli chodit a já když už jsem se mu chtěla dát konečně něco najevo, tak jsem měla intuici, že je odmítaví, že se něco děje. Zeptala jsem se ho na rovinu, jak to teď mezi námi je a řekl mi, že budeme jenom kamarádi, že si myslí, že by to neklapalo. Jednou mi potom napsal a já jemu, jenomže když už jsem mu napsala, tak bylo vidět, že to je konverzace o ničem, bylo vidět, že nemá chuť si psát. A uběhl více než měsíc a já stále na něj myslím,protože si myslím, že by jsme si rozuměli. Mám potřebu ho vidět, mluvit s ním. Snažím se ho potkat na místech, kde by mohl být a jenom ho pozdravit, ale nestalo se, jako kdyby se nemělo stát, že se potkáme. Je ještě možnost, že přijde na moje taneční, protože tam chodí i jeho kamarád a možná, že příští týden pojede na diskotéku, kam půjdu nejspíš i já. Mám potřebu plánovat a už víckrát se mi potvrdilo, že to co si plánuju se nestane, takže při vší smůle, bych řekla, že na tam nepojede a i kdyby tam se může stát, že se vůbec nemusíme dát do řeči. A nebo taky bych neměla nic očekávat a potom bych mohla být překvapená, jenomže je pro mě těžké ho neřešit. Prosím o radu. Co mám dělat? Je nějaká šance, že by mohlo ještě něco být? Znám hodně lidí, kteří spolu chodí třeba po druhé šanci a nebo si napíšou po pár měsících.

Nejlepší odpověď
badisko

nechci bejt krutej nebo tak ..ale vis nechej to tak kdyz nema zajem ..kolik ti je jses este mrnous vid ? to jsou takove ty prvni lasky ktere vecinou jak zacnou tak skonci ..zamilovat ..rozejit.. tim jsme si kazdy uz prosel..nechej to jak to je.. on se za par tydnu najde novej klucina ..kterej se ti bude libit..neboj …a chozeni na dvakrat neni laska..to zjistis az prijde ten pravej tak si snim budes rozumet ikdyz zrovna nebudete mluvit..a bude ti fajn ..nebudes stresovat …

Další odpovědi
Alesh

Podle toho, jak jsi to popsala bych to viděl na téměř jistý konec. Sice to asi zní krutě, tyhle věci bolí, ale přebolí. Podle mě to necítí, tak jak by měl, proto se klasicky vymluvil na kamarádství, protože ti nechtěl říct na rovinu, jak to je. Tohle nejde změnit. a ani to není o druhé šanci, protože to nebyl vzájemný vztah, který se kvůli něčemu rozpadl, kdy se oba vzájemně milovali. Jinak tyhle druhé šance jsou blbost, to už pak není láska, ale kalkul. Toť můj názor.
Moje rada, vyprdni se na to, dej tomu čas, přijde ten pravý, ale chce to trpělivost. Jinak nesmělost u žen je vždy žádoucí, správného chlapa to láká, není to nic závadného, buď dál nesmělá, opatrná, taková, jaká jsi, sama sebou.

venkovan

Ber ho jako kamaráda. pokud si myslí, že to klapat nebude, tak s tím nic nenaděláš, i když jsi obráceného názoru. A o tom ten vztah mezi lidmi je, že se musí shodnout.
Co se stalo není tragédie – je to vlastně vstup do dospělého života. každý jsme si to prošli, než jsme se setkali s kým se dalo tak nějak rozumnět.

A až se setkáte – chovej se normálně. Zatancuj si s ním, dej si colu a nech tomu volný průběh. Sice srdce budeš mít v krku, ale není to nic, co skutečně většinu starších lidí už nepotkalo. Je to jen kousek našeho života.
A jednou budeš vzpomínat s úsměvem na začátka namlouvání.
A nebuď nesmělá, lepší je mít trému. nesmělost není v dnešní době dobrá – brání se prosadit ve škole, v práci, v kolektivu apod.
A na rady kamarádek taky ne vždy dej. To, že se měsíc scházíte neznamená, že musíte spolu chodit. Bohatě stačí, zejména když jste tak nějak ještě v těch – nácti letech, být opravdovými kamarády. Je to dobré právě pro příští, vážnější vztah, protože od kamaráda, kamarádky ten druhý může lépe pochopit svět opačného pohlaví.