Valach51

Mám jako důchodce nárok na odpis z daní, pokud si spořím i nadále větší částku na penzijní spoření?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Pokud si důchodce nadále platí penzijní připojištění nebo doplňkové důchodové spoření a má zdanitelné příjmy (důchod nevstupuje do základu daně!), tak si samozřejmě může odečítat od základu daně částku nad 24 tis. Kč. § 15 odst. 5 ZoDP platí pro všechny fyzické osoby.

Další odpovědi
Alesh

Asi nemáš zdanitelný příjem, čili co chceš odepisovat?

Edison

Důchod není zdanitelným příjmem. Z čeho tedy chceš co odepisovat?

mosoj

Pokud podnikáš nebo pracuješ, tak ANO.