Irenejis

Mám jako cestující právo ohradit se proti chování spolucestujícího ve veřejné dopravě?

Mohu vytknout spolucestujícím například hlasitý poslech budby bez sluchátek, dětem řvaní nebo třískání do oken a podobně? Netvrdím, že mě musí poslechnout, ale mohu tuto situaci vůbec řešit/komentovat nebo mám takové chování nahlásit řidiči/průvodčímu?

Nejlepší odpověď
Dochy

Ano, máte právo říct komukoli cokoli (téměř, nějaká omezení tam jsou). Určitě máte právo spolucestujícímu slušně sdělit, že jeho hudba vás obtěžuje.

Další odpovědi
Kryšpín

Právo máte záleží ovšem jak to dopadne, odhadem třetina poslechne a umravní se, třetina ignoruje a zbytek se začne naparovat a ježit

Kepler

Ano, právo máte, ale není to k ničemu. Vykázat někoho z dopravy může řidič autobusu i průvodčí ve vlaku. Jinak si můžete i stěžovat nebo si přesednout.

cukrar

Ano, máte to na to právo. Ale to snad ví každý člověk.

nyjono

No, právo na to máš, ale … k čemu to bude?
Opravdu věříš, že se něco změní? Že poslouchající sníží hlasitost, děti přestanou řvát nebo že přestanou bouchat do oken a dveří? Tomu se říká obrovská naivita.