Kyta

Mám insolvenci,jsem nezaměstnaný,práce tu není,jak na to může nahlížet soud?

Odpovědi
pusinka50

Jako NA CO má nahlížet soud? Nepopsals problém, výživné,půjčka, exekuce či co?

jmhad

Soud dnes vlastně rozhoduje jen o náhradách a výživném.Náhradu škody rozhodne v plné výši a u výživného zpravidla přihlédne k výši příjmu podle jakýchsi tabulek.O exekucích soud nerozhoduje. Ty zatím automaticky schvaluje vyšší soudní úředník a napříště bude si o nich exekutor rozhodovat sám. A ten,jako správný lichvář s požehnáním zákona,nepřihlíží k ničemu a jen bere.

emba5

Bohuzel stejne jako soud rozhodoval,zda pri oddluzeni budete schopen splatit minimalne tretinu dluhu.Tak prubezne vyhodnocuje vasi schopnost splacet.Trochu vas muze podrzet vas insolvencni spravce.Ovsem pokud rychle nesezenete praci tak soud vase oddluzeni zrusi.Ted je ale zmnena,po najiti nove prace muzete znova pozadat o oddluzeni.