Avatar uživatele
anonym

Mám ihned po výpovědi nárok napodporu v nezaměstnanosti?

Podávám výpověď ze zaměstnání dle. Ukončení pracovniho poměru z důvodu nevyplacení mzdy do 15 dnů po výplatním termínu, vím že mám nárok na odstupné, mám také současně nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5159 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Máte nárok na podporu „ihned“ poté co podáte žádost a splníte všechny požadavky…(peníze obdržíte zpravidla následující měsíc po podání žádosti na Úřad práce).

Ve vašem případě je však nutné se zabývat KDY vlastně skončí váš pracovní poměr. Protože žádost na ÚP můžete podat až po skončení prac.poměru.

Pokud zaměstnavateli hodláte podat „okamžité zrušení pracovního poměru“ podle ustanovení § 56/b Zákoníku práce, tak toto můžete učinit až 16.den druhého měsíce po měsíci za který vám nebyla poskytnuta výplata.

Např.:

  • za prosinec´09 vám přísluší mzda, která je podle interních předpisů splatná 10.1.2010
  • podle ustanovení § 141/1 ZP, je však mzda splatná ve vašem případě nejdéle do konce ledna´10
  • no a až poté běží ta 15ti denní lhůta
  • takže 16.2.2010 můžete zaměstnavateli položit na stůl „oznámení o ukončení prac.poměru“ a TENTO DEN končí pracovní poměr…
  • do 3 dnů si pak musíte zajít na ÚP a vyřídit formality spojené s podporou v nezaměstnanosti

Nárok na odstupné samozřejmě trvá.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bartt13

zatim ne ja jsem to mela stejne jako vy a take jsem chtela tu podporu ale dostala jsem ji az za mesic myslim ze mam pravdu ale nevim urcite protoze praci uz mam 2roky a uz jsi to moc nepamatuju

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek