Avatar uživatele
Registrovaný

Mám ideální známky na čtyřleté gymnázium?

Chtěla bych na čtyřleté gymnázium, ale nevím zda na to mám,v prvním pololetí 8.třídy jsem měla dvě dvojky,a v druhém čtyři dvojky. Do školy se učit musím, kdybych se neučila tak mám více dvojek, ale určitě ne trojky ..
Máme nadprůměrně chytrou třídu, kde jsem tak normální až chytřejší.
A na přijímací zkoušky se již intenzivněji připravuji, 2x týdne doučování ve škole (M+Čj), a jednou týdně soukromé doučování M + se připravuji doma.
Rodiče mi radí ať tam jdu, učitel si myslí že je to větší level,takže prý ne, ale soudí podle toho jak mě vidí každý den při jedné až dvou hodinách..

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Miř vysoko a maximálně nedolezeš až na ten vrchol. Miř nízko a bude z tebe jen nějaká "podržtaška" v nějaký fabrice nebo úřadě. Čili vys.. se na nějaký známky, ale zamysli se nad tím, co chceš jednou dělat a jdi za tím. Jestli je pro tvůj cíl nejlepší škola gympl, to ti nepovím, ale rozhodně nedělej tu blbost, že se necháš přesvědčit, že na něco nemáš. Je to totiž jen otázka motivace a vůle. Takže bojuj, děvče, bojuj. ;-)

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Ptáte se na špatném místě. Nejlépe vám odpoví ředitel školy, na kterou se cjcete přiohlásit.

Pochybuji, žte někdo z nás ví, kolik žáků se bude přijímat, kolik se jich bude hlásit, s jakými výsledky atd. Kromě toho rozhodují i výsledky státních přijímacích zkoušek. (testů).

Co si myslím já, vám nepomůže, můj názor není opravdu rozhodující, neznám vás. Váš výkon hodnotí učitelé.

Co to jsou ideální známky? Každá škola má jiné měřítko pro hodnocení, jiné nároky na vědomosti a jiné učitele.

Věřte si, dělejte vše pro to, abyste u zkoušky uspěla. Našla jsem vám testy, takže si je vyzkoušejte.

http://gzw.cz/…


Avatar uživatele
Zlatý

Známky na ZŠ nejsou důležité. Sice je fajn nemít trojky, ale rozhodující je udělat přijímačky. Nedej ani na hodnocení učitelek, věř jen sobě. Mou dceru k dalšímu studiu nedoporučovali, přesto zvládla VŠ levou zadní a s prstem v nose...


Avatar uživatele
Zlatý

Důležité je jak uspěješ u přijímaček. Nejideálnější známky jsou samé jedničky.


Avatar uživatele
Zlatý

Vyznamenání je velice slušný prospěch,
podle mne bys gymnázium mohla zvládnout.

Výborně radí Alesh:
→ Miř vysoko a dostaneš se vysoko.
Budeš-li mířit nízko, zůstaneš dole.


Avatar uživatele

No nechci moc radit. Ale být tebou, šel bych spíše na maturitní obor. Možná lyceum. Známky z obou pololetí 8. třídy a prvního pol. 9. třídy mají velký vliv na body u přijímacích zkoušek. Počítej s tím, že většina uchazečů na gymnázium bude mít samé jedničky a tudíž budou mít přednost. Taková je bohužel krutá pravda. To ale ještě neznamená, že byste to měla vzdávat. Třeba to zvládnete a dostanete se. Je dobře, že se na přijimací zkoušky připravujete už ted, alespon to nepodcenujete. Doporučuji je udělat co nejlépe. Výhodou je, že i když je píšete 2x, počítají se ty s lepšími výsledky. Což může mít vliv i na jinou školu.

Být vámi, rozhodně bych to zkusil. Jednu školu si dejte gymnázium a jako náhradní jinou školu. Máte tak větší šanci.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Dochy

Drap: Ideální, ideálnější, nejideálnější, jako dokonalý, dokonalejší, nejdokonalejší... Jinka řečeno: nejlepší, nejlepšejší, nejnejlepšejší ;-)

Avatar uživatele

anonym

Keplere nemáte uplně pravdu. Každá škola si to může nastavit jinak. Podle zákona má mít ale podíl příjmacích zkoušel min 60% (možná 62% nejsem si jist). Podíl známek pak sama určuje škola, ale z průměrů z vysvědčení 8 třídy a 9. třídy prvního pololetí jsou také body. A ne zrovna malé. Na gymnázium je nejlepší mít samé jedničky , alespon takové známky bude mít většina uchazečů. Být ní, šel bych na maturitní obor, případně lyceum.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 3090
Zlatý Drap 2082
Zlatý quentos 1326
Zlatý ivzez 1199
Zlatý led 703
Zlatý mosoj 683
Zlatý marci1 627
Zlatý gecco 617
Zlatý hanulka11 564
Zlatý Kepler 505

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.