zominka

mam dve potkany kluka a holku holcicku chci dat pryc nebudou to nist tesce???

Nejlepší odpověď
anonym

Potkani jsou vysoce společenská zvířata,zvyklá žít ve velkých hejnech-koloniích. Pokud jsi držela dva jedince spolu,považovala bych jejich oddělení a následnou osamocenost téměř za týrání.Jestliže se nechceš zabývat chovem-rozmnožováním,dej jednoho z nich vykastrovat (pokud už není pozdě :D) a nech je žít spolu…:D

Další odpovědi
anonym

Ani člověku není dobře, když je sám. To víš, že potkánkovi bude smutno. Jak těžce odloučení ponese, to Ti ale nikdo dopředu neřekne.

mojitek

to rozhodně nedšlej.Samotnýmu potkanovi nebude nejlíp.Vem to logicky-byla bys schopna žít cca 3 roky oddělena od ostatních (všech) lidí?Asi ne.Těch pár momentů co se s potkanem budeš mazlit jemu rozhodně stačit nebude,bude se trápit.Já to vyřešil tak že jsem potkaního kluka nechal vykastrovat. Potkánka dáš veterinářovi,ten zákrok trvá jen pár minut,za chvilku se probudí a je po starostech.Tebe nebo asi mamku to bude stát pár kaček(asi 200,– už nevím přesně) a potkánci budou spolu a šťastni.Já měl už xxx potkánků tak vím o čem píšu.