iceT

Mám dvě otázky a opravdu jsou

zřejmě obě hloupé,jedna víc než ta druhá,ale zajímají mě odpovědi na ně.
První z nich se týká přeměny pohlaví z ženy na muže:známý má dceru,která se rozhodla ted v 18ti letech,že se cítí být víc mužem než ženou a proto podstoupí operaci.On sám se to dozvěděl teprve nedávno a je z toho docela špatný,protože bez jeho vědomí zřejmě se na tom už pracuje už nějakou dobu,ještě před rozvodem(je rozvedený a s bývalou ženou nemají moc dobré vztahy,proto se k němu nic nedoneslo,s dcerou se taky nestýká častěji,a taky ne vlastní vinou)Mám něco nastudováno ohledně tohoto tématu,vím,že je to bráno jako léčba,dotyčný musí nějakou dobu žít jako pohlaví,kterým by se chtěl stát,za dohledu odborníků a lékařů.Mě zajímá,jak je to pak s další nebo s původní identitou takto operovaného člověka-člověku se změní jméno,občanka,snad i rodné číslo,to nevím-je to jako by původní člověk přestal existovat?Jak je to v těchto případech?
Druhá otázka pak úzce souvisí s tou první:Když ten známý doteď platil výživné na dceru,bude po operaci platit dál na syna,to je jasné,ale může třeba odmítnout nebo jiným způsobem zaniknout tento závazek,kromě toho,že vyživovací povinnost zanikne z normálních důvodů(schopností živit se sám)?
Díky.
A nejsem si jistá,kam konkrétně otázku zařadit.

Nejlepší odpověď
anonym

Ohledně prvního dotazu

Pojednávají jak o samotné operaci, tak i se změno dat v OP.

Další odpovědi
Drap

Je zvláštní že půjde na operaci v 18. Většinou to trvá déle a takhle brzy je dosti nezvyklé. Postupně se změní identina zcela na opačné pohlaví. Snad kromě lékařských záznamů, z kterých je to patrné. U druhé otázky stále zůstává a platí vyživovací povinnost do 26 let, pokud se připravuje na zaměstnání.

led

na adresách transgender.cz a 004.cz sa dozviete odpovede, pocity a riešenie od tých najinformovanejších
http://www.004­.cz/transgender
transsexuali ako si zmenit pohlavie:
http://www.tran­sgender.cz/cs-zurnal-press-transsexuali__a­ko_si_zmenit_poh­lavie-315