Mám dvě kamarádky 1. je na gymnáziu a 2. na SOU ..ta co je na gymnáziu opovrhuje tou 2. jen k vůli vzdělání SOU proč?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Asi je názoru, že SOU vzdělání je něco méně. Pokud se z gymnázia nedostane na vysokou tak možná zůstane nějaký čas na úřadě práce a ta z SOU si najde práci snáz, protože má praktické dovednosti získané z předmětu Odborný výcvik.

Já se taky nejdříve vyučil a pak jsem šel na průmyslovku, takže středoškolské vzdělání mám taky.

Další odpovědi
iceT

Protože je hloupá a přízemní,prominte mi ty výrazy,ale myslím si,že sebevyšší vzdělání nikoho neopravnuje k tomu,aby pohrdal tím druhým.Ten méně vzdělaný člověk může být kolikrát mnohem kvalitnější osobnost,s lepší průpravou do života.
Navíc ty víš proč s oběma kamarádíš,a možná ty rozdíly ted nejsou vidět,ale možná časem…

poa.li

Možná se ta z gymnázia cítí a cítila z nějakého důvodu nedoceňovaná, nebo přehlížená, tak hledá jakoukoliv záminku, aby ukázala, že je v něčem lepší, než někdo jiný. Je smutné, že si povětšinou neumíme své vnitřní problémy řešit jinak, než ubližováním ostatním… Nebo mě napadá, že by v tom mohla hrát roli žárlivost…