Mam druzstevni rekreacni bytovku n a horach. Sousedovi pod mym balkonem se odloupava strop.Kdo mu musi opravit strop?

Prosim sdelte mne, jak pstupovat. Dekuji Marie Kropova

Nejlepší odpověď
Hlada

Majitelem bytu je družstvo a to se musí postarat o opravu. Vy ani soused nemusíte nic opravovat, pokud se nejedná o závadu způsobenou vámi. Závadu pouze nahlásíte družstvu.

Další odpovědi
jmhad

Odborní stavař,říkám odborník,kterého si nejlépe seženete Vy,by měl říci,co je příčina.
Pokud je to tím,že je to promáčené z důvodu,že neodklízíte sníh,že tam máte zahrádku,chováte tam prase,pejsek tam chodí na záchod,pak je to jasně Vaše a popř. Vaší pojišťovny.Pokud je to stářím,špatně provedené práce či zatékání nevhodnou konstrukcí,tak družstvo z fondu oprav.