Avatar uživatele
TomBa

Nevíte, jak může dopadnout situace, která je popsaná v dodatku?

Auto je služební, ale, ale může používat pro soukromé účely. Na zaměstnavatele přišel dotaz kdo auto řídil. Zaměstnavatel sdělil, kdo má auto v užívání. Přišel dotaz na kamaráda, který měl určit kdo auto řídil.
Napsal jim, že totožnost osoby, které auto svěřil, nebude sdělovat, protože by tím této osobě jako osobě blízké mohl způsobit nebezpeční postihu za přestupek, správní delikt nebo jinou újmu.
Co bude následovat? bude mu odebrán řidičský průkaz? a jestli ano, za jakých podmínek ho dostane zpět?

Původní
Mám dotaz ohledně překročení rychlosti.: Známý jel autem mimo obec o 51 km vice. (po odečtení korekce)

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2266 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
plebs

Čistokrevný čecháček, jezdí jako mistr ohrožující okolí a poté se chová zbaběle

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ušel ventil

Pochybuji že to zaměstnavatel nechá na sobě ,
pokuta 5 – 10 000 kč
odebrání řp 6 – 12 měsíců ,
http://www.12bo­du.cz/bodovany-prestupek-125c-1f-2.html

Takový uůl by měl o řidičák přijít navždy .
Samozřejmě může odmítnout výpověd jak píše Kepler ,ale pak at počítá s horní hranicí trestu .

Upravil/a: Ušel ventil

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Alesh

Jestli se to zas nezměnilo, tak viz článek.

Zdroj: https://auto.id­nes.cz/osoba-blizka-konec-03x-/automoto.aspx?c=A130118­_090652_automo­to_fdv

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Právo odmítnout výpověď se akceptuje dokonce i v případě, že by mohl uškodit vlastní osobě. Sám jsem ho už jednou využil. Je na orgánech činných v trestním řízení, aby obstaraly důkaz.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Pokue se neurčí řidič, jde postih za majitelem vozu.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Tady se každý domáhá nějakých práv. Ti ostatní mají také právo na bezpečnost. Pravdu má Klaproth a Aleš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Když jsem já jezdil služebním autem, měl jsem se zaměstnavatelem podepsanou Dohodu o pravidlech používání služebního automobilu. V ní byl ošetřen i tento případ. Zavázal jsem se, že v takových případech jde postih za mnou. Ať se ten tvůj hypotetický známý do dohody také podívá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Pokud bylo překročení rychlosti zdokumentováno automatickou kamerou bez obsluhy, může se jít na provozovatele vozidla s pokutou až 10000 Kč. Ale to už nikdo nepřijde o papíry ani o body.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Aby byl řidič potrestán, musí mu být přestupek dokázán. Je na orgánech, aby se činili. Jinak nelze udělit body a zákaz činnosti.
Jelikož úřadům sdělil to co sdělil, bude mít úřad problém s důkazy. Klidně ale zahájí správní řízení s podezřelým, a budou čekat na jeho chybu. Pokud je šikovný, ustojí to, jak správně píše pan Kepler.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek