TomBa

Nevíte, jak může dopadnout situace, která je popsaná v dodatku?

Auto je služební, ale, ale může používat pro soukromé účely. Na zaměstnavatele přišel dotaz kdo auto řídil. Zaměstnavatel sdělil, kdo má auto v užívání. Přišel dotaz na kamaráda, který měl určit kdo auto řídil.
Napsal jim, že totožnost osoby, které auto svěřil, nebude sdělovat, protože by tím této osobě jako osobě blízké mohl způsobit nebezpeční postihu za přestupek, správní delikt nebo jinou újmu.
Co bude následovat? bude mu odebrán řidičský průkaz? a jestli ano, za jakých podmínek ho dostane zpět?

Původní
Mám dotaz ohledně překročení rychlosti.: Známý jel autem mimo obec o 51 km vice. (po odečtení korekce)

Nejlepší odpověď
plebs

Čistokrevný čecháček, jezdí jako mistr ohrožující okolí a poté se chová zbaběle

Další odpovědi
Ušel ventil

Pochybuji že to zaměstnavatel nechá na sobě ,
pokuta 5 – 10 000 kč
odebrání řp 6 – 12 měsíců ,
http://www.12bo­du.cz/bodovany-prestupek-125c-1f-2.html

Takový uůl by měl o řidičák přijít navždy .
Samozřejmě může odmítnout výpověd jak píše Kepler ,ale pak at počítá s horní hranicí trestu .

Alesh

Jestli se to zas nezměnilo, tak viz článek.

Zdroj: https://auto.id­nes.cz/osoba-blizka-konec-03x-/automoto.aspx?c=A130118­_090652_automo­to_fdv

Kepler

Právo odmítnout výpověď se akceptuje dokonce i v případě, že by mohl uškodit vlastní osobě. Sám jsem ho už jednou využil. Je na orgánech činných v trestním řízení, aby obstaraly důkaz.

Klaproth

Pokue se neurčí řidič, jde postih za majitelem vozu.

mosoj

Tady se každý domáhá nějakých práv. Ti ostatní mají také právo na bezpečnost. Pravdu má Klaproth a Aleš.

Emefej

Když jsem já jezdil služebním autem, měl jsem se zaměstnavatelem podepsanou Dohodu o pravidlech používání služebního automobilu. V ní byl ošetřen i tento případ. Zavázal jsem se, že v takových případech jde postih za mnou. Ať se ten tvůj hypotetický známý do dohody také podívá.

klumprt

Pokud bylo překročení rychlosti zdokumentováno automatickou kamerou bez obsluhy, může se jít na provozovatele vozidla s pokutou až 10000 Kč. Ale to už nikdo nepřijde o papíry ani o body.

cukrar

Aby byl řidič potrestán, musí mu být přestupek dokázán. Je na orgánech, aby se činili. Jinak nelze udělit body a zákaz činnosti.
Jelikož úřadům sdělil to co sdělil, bude mít úřad problém s důkazy. Klidně ale zahájí správní řízení s podezřelým, a budou čekat na jeho chybu. Pokud je šikovný, ustojí to, jak správně píše pan Kepler.