Jirinos

Jaký mám dat odpor do osvětlení SPZ, když jsem vyměnil žárovku a dal tam LED?

Hází mi to chybu na palubovce
Jaký odpor. Děkuji

Nejlepší odpověď
gecco

  1. nech si v sevisu ´překalibovat´ počítač
  2. dej tam zpáky žárovku
  3. připoj paralelně k žárovce takový odpor, aby protékající proud počítač vyhodnotil jako odpovídající nastavení – vychází mi to na cca 30 Ω, ale dej pozor na to, že
  • odpor musí být trvale zatížitelný proudem cca 0,5 A
  • bude ´to´ topit – pokud se odpor bude dotýkat plastu, může jej roztavit

Další odpovědi
Lamalam

Dej tam LEDku Can-Bus ready a žádný odpor nemusíš použít.

Kepler

Když dáš odpor, tak ta LEDka možná přestane svítit, potřebuje svých 12 V. To radši přidej další ledky do série. Radikální pokles proudu systém vyhodnotil jako, že žárovka odešla.

cochee

Já mám v SPZ LEDkožárovku viz zdroj, je už upravená na nominál 12V a má i stejnou patici jako žárovka („bezpaticová“ T5), ale nevím, jak by to bylo u tebe, já mám starší vůz, ten neumí hlásit poruchu žárovek.

Zdroj: http://www.ha­dex.cz/k560-zarovka-led-t10-12v025w-bila/