mam doma v supleti starej nuz priborovej,kovovej. je slozen ze 2 casti, ocividne je videt ruznost materialu na drza

jaky je to kov?

Odpovědi
anonym

Pokud nepřiložíš snímek či bližší údaje, pak by to spíš spadalo do rubriky Hádanky a hlavolamy a ne Fyzika.
Jinak obecně, čepel bývá ocelová, aby mohla krájet, rukojeť může být z jakéhokoliv měkčího kovu, od hliníku přes slitiny až po alpaku a stříbro.
P.S. Při prvním spatření nadpisu končícím „na drzá…“, jsem si v duchu doplňoval něco jako – na drzá slova nejsem zvědav!:-)

terry

Může být z alpacy.