ReHu

Mám dojem, že v ČR stále ještě spouta lidí přemýšlí „socialisticky“. Mýlím se, nebo ne?

Doplňuji:
V žádném případě to není reakce na nic.
Jen když slyším lidi kolem sebe nebo v TV, nestačím zírat.

Nejlepší odpověď
Pájo

Cíleně se zaměňuje socialistické a sociální. Se „socialistickým myšlením“ se jen manipuluje (je to blábol) jako s něčím, co je dnes špatně. Jinak to není „zádná ostuda mít sociální cítění a postoje“. Se sociálním „přemýšlením“ se člověk nerodí, to se musí naučit… potažmo rodiče by to své potomky měli naučit… Mělo by to patřit k dospělosti. Je mým názorem, že jsou dospívající generace k těmto postojům „naprosto slepé a nepoučené“. Je jen (sobeckou) naivitou myslet si, že pokoříte naprosto všechny nástrahy života, které Vám a Vaší rodině uchystá…že se Vám, ani členům Vaší rodiny nemůže stát, že budete potřebovat transplantace, nouzové bydlení…pomoc ve stáří, až se něco po*ere. Že nebudete potřebovat sociální stát a mechanismy, které se postarají o vaše přežití, pokud se něco zvrtne (aspoň tu možnost).
Vyspělost státu, jeho sociální kultura a úroveň života např. seniorů, (zdravotně) postižených lidí a dalších, je hlavním ukazatelem VYSPĚLOSTI SPOLEČNOSTI.
Rád bych, aby ČR i nadále patřila k sociálně vyspělým státům Evropy.
Doplňuji:
Jj, vzletně jsem to uzavřel…jako přání ale spíš, než jako fakt. Protože do čeho se ještě řítíme…! …nadstandardní zdravotní péče, žebráci v ulicích a prohlubování sociálních rozdílů…

Další odpovědi
mosoj

ReHu jestli je to následek na mou reakci na „cestu kolem světa“ tak jste vedle jak ta jedle. Jenom jestli rozlišujete mezi socialistickým a sociálním !!!poctivým a podlézavým !! a jste schopná objektivně uvažovat. Ono se v hojnosti špatně objektivně uvažuje. Lezdoprdelistů je zde dost. Někdo tomu říká fan klub!, ale zajímávé je, že jenom u někoho!! u druhého mu to nevadí.
Nebude to dlouho trvat a i v té slavné a pro někoho vzorové Americe se dočkají sociálních bouří !!

tom004

Nemyslím si,že přemýšlí „socialisticky“.Ten problém je podle mne v tom,že do „revoluce“ kdo nechtěl,nemusel o ničem přemýšlet,ani se o nic starat.Byla tady přece „strana“,která se o všechno postarala.A musel bych být neobjektivní hlupák,kdybych tvrdil,že úplně špatně.Po 89,se „vedení“ ztratilo,a nastal problém.Někdo se přizpůsobil rychle,někdo pomalu,a spousta lidí se s tím nesrovná nikdy.To jsou ti,kteří jsou slyšet nejen na ulicích.

www

Až na poslední větu naprosto souhlasím s příspěvkem od Pájo !
Bohužel ale, ČR k sociálně vyspělým státům rozhodně nepatří, i když to proklamuje. ☹

Děda Louda

Bohužel, není to tvůj dojem, ale skutečnost. Ono totiž za komančů stálo pivo korunu sedmdesát a startky byly za čtyři. To byly časy!

led

Prosím definujte: socialistické premýšľanie…
čo pod tým rozumiete? Mám pocit že je to podobná barlička, ako to bolo za komančov, a podobne. Používa sa to všade, kde človek chce nadávať, ale nevie na čo…

IK

„socialisticky“ tedy jako v socialismu.
Tehdy se tvrdilo, že všichni budou pracovat co jsou schopni a dostanou co potřebují.
To si socialistický člověk vyložil jako „kdo nekrade okrádá svou rodinu“
hodit se marod když mám doma moc práce, znárodnit lopatu která se válí na stavbě, říci vlivnému příbuznému aby zatlačil, a užít si sociálních výhod jako dotované jízdné, telefon, mléko…
Proč vlastnit byt když se jako nájemník o něj nemusím starat. Vyhodit něco na obecní chodník…nebo právo na práci?
To bych nazvala „socialistickým myšlením“
A odpověď je ANO. Stále to tady je. Když se nedíváme na hroutící se zdravotnictví ale vadí nám příspěvek u doktora…to znamená že mi je jedno kdo to zaplatí ale já to platit nebudu.
Ty řeči že jsme se měli líp, to je socialistické myšlení, myšlení dítěte které se domnívá že smetánek roste v ledničce.

ReHu

Já píšu SOCIALISTICKY, ne SOCIÁLNĚ.

Nechápu, proč píšete o sociálním myšlení.
mezi tím je trochu větší rozdíl.

ReHu

tom004 – myslím, že jsi pochopil, co mám na mysli.
To, jak píšeš, že si lidi myslí, že se o někdo postará, to je to, na co jsem myslela.

Pájo

…protože to s tím úzce souvisí… Více v příspěvku uživatele tom004…myslím, že to vystihl dost přesně.

anonym

ad Pájo, ReHu má pravdu, slova spolu souvisejí jen zdánlivě a společným základem, významově se jedná o naprosté rozdíly, proto píše tom o myšlení a samostatnosti, nikoliv o ekonomických aspektech.
Socialismus je zřízení, ale sociální státy jsou bez ohledu na režimy.

Pájo

OK, beru..mate pravdu.