Avatar uživatele
Lorrien

Mám bulku v podpaží, může to být zánět?

Dobrý večer,
tak před dvěma týdny mě celou noc bolelo podpaží, ráno jsem si tam nahmatala bulku o velikosti fazole. Teď už to bolí jen na dotek a je trošku větší a vystouplá. Je celkem tvrdá. Zkusila jsem změnu antiperspirantu, ale nepomohlo to.
Může to být zánět?
Děkuji za Vaše odpovědi

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 3719 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
badisko

Odpoveď byla označena jako užitečná

Ano muze to byt zanet potnich zlaz … navstiv lekare co nejdrive da ti na to cernou mast vetsinou to zmyzi …pokud to budes odkladat muzes skoncit na chirurgii.. a naslednem vyriznuti …ale zalezi jen na tobe co si vyberes …doktora a mast …nebo pockas a pak pujdes pod skalpel…
Doplňuji:
jinak ti ted doporucim antiperspiramt vynechat a pouzit jen kristal ..(prirodni Kamenec )

Upravil/a: badisko

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanny 2

Můžeto být cokoliv,třeba jen zanícená potní žláza nebo zvětšená lymfatická uzlina.Chce to ale poradit se s lékařem.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj Nahlásit


Avatar uživatele
bolak

Nenech se vystrašit nanicovatejma odpověďma, rozkazováním hůlkovým písmem a nabádáním k návštěvě onkologie. K lékaři si zajdi, to jo, ale tohle už je vopravdu trochu moc :)

Navíc každé malé embryo ví že nádorový bulky nebolej a rozhodně se neobjevujou ze dne na den.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Doporučuji přestat ihned používat jakýkoliv antiperspirant a navštívit lékaře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Heleave1

Může to být jen malý zánět, ale každopádně okamžitě k lékaři. Mohlo by to být taky něco horšího. Ve 14letech jsem si našla taky bulku v podpaží, naštěstí to byla jen vazivová. Jestli to bolelo před tím to nevím, ale je pravda že pak byla na dotek docela citlivá, jak tlačila na kůži. A můžu říct, že i když všichni tvrdili že je prakticky nemožný aby takhle mladá holka měla nádor, tak jsem za 7dní ležela pod kudlou. Nic to naštěstí nebylo, ale bulka se vážně musí okamžitě řešit. I kdyby to měl být jen zarostlý chloupek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Bulka v podpaží, hmm, a na co jako čekáš?
I kdyby to byla jenom „neškodná“ cysta, tak může zapříčinit něco daleko horšího. Proč si myslíš, že naše zdravotnictví klade tak velký důraz na samovyšetření prsů a jejich okolí? Nechci tě strašit, ale neškodil by ti výlet na onkologii, potom bys možná přehodnotila to, jestli se zde budeš ptát a dostaneš nanicovaté odpovědi, které tvůj problém stejně nevyřeší, nebo zda rovnou pomažeš k lékaři a začneš se sebou OKAMŽITĚ dělat pořádek. Badisko ti radí dobře, ale nečekej zbytečně. Mnohdy u takových nálezů rozhoduje ve prospěch pacienta právě rychlost, s jakou svůj zdravotní stav řeší.
Pokud je v podpaží zánět, tak to pořádně bolí, takže už tehdy jsi měla jít k lékaři . No a když ti tam zůstala zatvrdlina, tak to rozhodně nic dobrého nenaznačuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
leporela22

Já nevim jestli to je něco jiného ale tet před týdnem jsem měl za uchem taky takovou měkou ale velká nakonec to byla ucpaná mazová žláza takže jsem šel na chirurgii a tak mě to rozřízli a zalepili.jinak nevim co by to mohlo být?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
badisko

hanny 2 ⇒ zanícená potní žláza ano jen zanicena ..ve zhorsenem stavu jse holcina pod muz .....!!!! a zadny takovy zasah neni bez rizika …ty a pusinka50 si podejte ruce …:D …zlehcovat neci zdravotni stav se nevyplaci …

před 3719 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanny 2

badisko – zklidni se,nic nezlehčuji,napsala jsem "jen"z toho důvodu,že to nemusí být hned to nejhorší!

před 3719 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
badisko

hm…takpro tebe neni zanet potnich zlaz nebo zvetsene uzliny .. uz tak dost blby …?…no to se podivejme …

před 3719 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanny 2

NE – jsou horší věci a nemusí se to hned řešit chirurgicky!Že musí k lékaři,jsem jí napsala.!A věř,že vím o čem mluvím,jsem chirurgická sestra.

před 3719 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek