jikus

Mám auto na leasing 2,5 roku.Zbývá mi 14 splátek a chci ho prodat.Jak mám postupovat?

Rád bych přenechal leasing někomu jinému a chtěl samozřejmě nějaké odstupné.

Nejlepší odpověď
standa

Vámi uváděný příklad se odborně nazývá CESE leasingové smlouvy.

  1. bez souhlasu pronajímatele cesi nelze provést
  2. pronajímatel zajistí veškerou související agendu (nové smlouvy ap.) a za tuto službu si účtuje i řádově tisíce korun (5–10 tis.Kč)
  3. pronajímatel nevstupuje do podmínek vyrovnání mezi postupníkem (nový nájemce) a postupitelem (původní nájemce)

Pokud jste již předběžně dohodnut s postupníkem, tak se obraťte na pronajímatele se žádosti o cesi vaší leasingové smlouvy…