Stribrnak

Mam antenu zapojenou na 2 televize kazda ma setobox jak vypnu jeden setobox tak do druhe nejde signal.

Jak to odstranit
Doplňuji:
Antena je color kratka ze zesilovačem bez napajeni.Rozbočovač mam mezi antenou a televizemi. Jak vypnu na stb napajeni tak se obraz zastavi.

Nejlepší odpověď
www

Pravděpodobně máš chybné zapojení „v sérii“. Takže: signál z antény do rozbočovače, odtud k jednomu i druhému STB koax zvlášť a půjde to.

Další odpovědi
kenyrts

To vyřeší u první televize rozbočovač signálu,který potom půjde dále do druhé televize.
Osobně to mám tak zapojené.

Jikra

Máš zesilovač napájený asi z toho jednoho STB tak je logický že když box vypneš tak nehraješ.Musíš si koupit externí napáječ dle parametrů zesilovače a zapojit před STB a nebo před rozbočovač a mít ho stále zapnutý a v menu obou STB vypnou napájení pro anténu.

lexx

Leda zapojit rozbočovač TV signálu před oba STB. Pak by měly pracovat na sobě nezávisle.

tom004

Dost obecná informace.Nap­ř.,jaká je to anténa (společná,vlas­tní,bez napájení-s napájením,jak je připojená k boxům,atd.

emba5

Jsou dve moznosti bud mate settoboxy zapojene za sebou a ten prvni pri vypnuti vypne vestaveny zesilovac kvuli uspore.Staci rozbocit signal pred prvnim STB
Nebo mate aktivni antenu se zesilovacem napajenou settoboxem a vypnutim odpojite napajeni anteny.Potom nechavat prvni STB zapnut.Dat rozbocovac pred prvni STB a na obou zapnout napajeni anteny.Tak nevim jestli by to nejak nevadilo.

mosoj

Informace jaksi podivná. Zesilovač bez napájení být nemůže !!! Odněkud ho krmit musíte. Jaký máte ten rozbočovač ? Vypadá to na aktivní napájený z jednoho setoboxu. Co to udělá když vypnete ten druhý setopbox ?