Avatar uživatele
Já...

Mám 1,5roku „staré“ horské kolo. Praskl mi řetěz a prodejce mi sdělil,že NA ŘETĚZ SE REKLAMACE NEVZTAHUJE! Je to pravda?

Chce po mně 200,–Kč za řetěz a 50,–Kč za jeho výměnu a seřízení. Má právo mne odmítnout vyměnu a opravu řetězu ZDARMA, když je kolo stále ve 2-leté záruce? Kolo jsem kupoval u něj a není to „garážový“ prodejce, ale relativně velká a známá prodejna s velkou tradicí…
Doplňuji:
Pro „jmhad“: máš recht, ale když si to teď zpětně uvědomuji, my jsme žádný záručák tehdy nedostali. Vím, naše chyba, ale já to teď reklamoval na Paragon a zákonnou 2letou záruku. To mi prodejce vůbec nezpochybnil a záručák vůbec ani nechtěl.
Fakt je, že když jsem se divil, že to není na záruku, tak mi začal argumentovat prošoupanými podrážkami na botách – že je taky nezreklamuji! Blbost! Zreklamuji a s úspěchem se mi to daří. Nechtěl mi však věřit, a byl neoblomný. Příště už u něho nekoupím ani ventilek. Otázka, jestli to bude jinde lepší…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4756 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

Je potřeba pročíst podmínky záruky kterou jste dostal ke kolu,jestli je tam napsaný na co se záruka vztahuje a naco ne.A podle toho se zařídit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Lepší je se zeptat na sdružení ochrany spotřebitelů.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jmhad

Jak říká dědapetr,je třeba číst záruční list výrobce,popř. dovozce.A tam bude zřejmě napsáno,že záruka se nevztahuje na opotřebení. A na tuhle větu to uhrají jako bezpředmětnou reklamaci.To jsou právě některé jejich fígle,jak se vyhnout odpovědnosti za vadu výrobku.Druhým figkem je „nešetrné zacházení“.Mě se po hodině řezání rozpůlila el.pila.Nešetrně jsem s ní zacházel – řezal jsem s ní dřevo.Prostě ty jsi neměl na tom kole jezdit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
franku

Odpověď je jaká je životnost řetězu,protože záruka nesmí přesahovat životnost.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Nakupování