Avatar uživatele
nnn1

Malware Win32:MalOb-BJ[Cryp] jak odstranit?

Mám nainstalovaný antivirový program Avast! Free antivirus, a dnes mi po několika min. pořát oznamuje, že zablokoval malware. Pokaždé ho z virové truhly odstraním, ale neustále se mi objevuje stejná hláška. Co mám udělat, aby byl trvale odstraněn?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kropitko před 4946 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Gollumek.88

avast je na nic. sice zapíská ale odstranit neumí. navíc neumí najít všechno. pokud možno odebrat a nainstalovat microsoft security essentials nebo aviru. Ty odstraní bez problémů, jsou kvalitní a jsou free.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Michal Kole

Mě osobně se zdá lepší si stáhnout nějaký antivir na USB Live nebo CD live ze kterého nastartujete PC. Některé viry můžou být „zamčené“ nebo se snaží před antivirem skrýt.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Zářijové DVD k časopisu Chip obsahuje Antivirový systém Kaspersky. Je v češtině, jde o záchranný disk. Metoda odstranění virů je v nabootování počítače přímo z DVD. Spustí se systém který si připojí pevné disky, aktualizuje virovou databázi a udělá kontrolu počítače na přítomnost virů. Je to prý nejúčinnější nejbezpečnější metoda v odstranění virů. Při spuštěném systému od Kasperského se navíc nabízí Mozzila firefox, správce souborů, záchranný disk Kaspersky rescue disk, terminál, nastavení sítě a snímek obrazovky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arni

Tady se dá souhlasit se vším. Já mám kromě antiviru (Eset Smart Security) nainstalovaný Spyware Terminátor s Web Security Guard.

http://downlo­ad.chip.eu/cz/Spy­ware-Terminator_350583­.html#

Je to dobrá věcička a zachytí spoustu havětě kterou antiviry nezachytí. A integrovaný Web Security Guard zas docela slušně hlídá webové stránky a upozorní na závadné weby.
Jenom pozor !!! Je důležité po instalaci Terminátora (vypnout rezidentní ochranu). Dvě rezidentní ochrany můžou udělat paseku. Ale jinak to šlape perfektně.
A většinu těchto potvor dokáže zlikvidovat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek