Rejkjavik

Malování komiksů

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat kolik asi tak vydělá malíř, když namaluje a vydá komiks?

Nejlepší odpověď
chudst

To je otazka, na kterou vam neda nikdo primo odpoved. Zalezi, jestli se uspesne rozsiri do sveta (Garfield, Asterix, Kačer Donald), nebo jestli zustane pouze u nas (kresby spise do casopisu). I kdyz vyda komixovou knizku u nas, nikdo mu nemuze zarucit, ze si to lide budou kupovat. A pokud budou, zase zalezi na smlouve mezi nakladatelem a malirem.

Další odpovědi
Michal Kole

Taky se můžeš stát v 18ti podnikatelkou a vydávat si svoje komiksi sama a nemusíš řešit smlouvu s nakladatelem.

Můžeš začít šířit komiksi na svém blogu. na to nepotřebuješ registraci u ministerstva kultury jako tištěná periodika.