bolak

Maliny vs Ostružiny – Jde poznat rostlina podle semínek?

Objednal jsem si po internetu semínka, chtěl jsem Ostružiny, a přišel sáček se semínkama a uvnitř byl lístek s nápisem „Maliny“. Když jsem se na to ptal prodejce, bylo mi řečeno „že tam asi dali špatnej nápis“, což je klidně možný, ale chtěl bych mít jistotu co jsem to vlastně koupil. Na první pohled ty semena vypadají úplně stejně jako ty semínka ostružin, co už jsem jednou objednával, každopádně ale nevím jak vypadaj semínka malin. Přeci jenom je to stejná havěť, tak by mohly vypadat úplně stejně. Má někdo nějakou myšlenku která by mi byla alespoň o málo víc než prd platná? Mě osobně by to mohlo být u zlatý žíly, ale ty semínka jsem neobjednával pro sebe, takže když to někomu dám, a řeknu mu „na, tu máš ty ostružiny“ a vyrostou mu maliny, tak budu za pitomce (ještě většího).

Odpovědi
www

Nejsem odborník, ale pěstovat tyto rostliny ze semen mne nikdy ani nenapadlo, podle semen to proto nepoznám. ☹

zjentek

dobrá otázka ..je tam chyták, sleduj:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Os­tru%C5%BEin%C3%AD­k_malin%C3%ADk
:o
Doplňuji:
..takže ti tutově vyrostou maliny, když to tam píšou na papírku, páč ostružiník plodí ostružiny a maliny, dívej:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Os­tru%C5%BEin%C3%ADk
:o

zzzzz

Myslím si, že ti vyrostou maliny, moc nevěřím, že se spletl s nálepkou, spíš ti poslal co neměl a snaží se tě zbavit:-(((

Ostružiny jsem vykopala u lesa a zasadila si je u plotu, rostou tak bez problému už deset let.

Za jak dlouho to vyroste ze semínka a začne to plodit?

bolak

Správně by otázka měla znít, za jak dlouho vyroste z ostružinového semínka malina :) Já nevím, možná za rok.

zzzzz

No jo no, já myslela že v diskuzi se podle kodexu ptát nemusím:-))))

zzzzz

Tak příští rok dej vědět, jak to dopadlo:-DDD