Avatar uživatele
bolak

Maliny vs Ostružiny – Jde poznat rostlina podle semínek?

Objednal jsem si po internetu semínka, chtěl jsem Ostružiny, a přišel sáček se semínkama a uvnitř byl lístek s nápisem „Maliny“. Když jsem se na to ptal prodejce, bylo mi řečeno „že tam asi dali špatnej nápis“, což je klidně možný, ale chtěl bych mít jistotu co jsem to vlastně koupil. Na první pohled ty semena vypadají úplně stejně jako ty semínka ostružin, co už jsem jednou objednával, každopádně ale nevím jak vypadaj semínka malin. Přeci jenom je to stejná havěť, tak by mohly vypadat úplně stejně. Má někdo nějakou myšlenku která by mi byla alespoň o málo víc než prd platná? Mě osobně by to mohlo být u zlatý žíly, ale ty semínka jsem neobjednával pro sebe, takže když to někomu dám, a řeknu mu „na, tu máš ty ostružiny“ a vyrostou mu maliny, tak budu za pitomce (ještě většího).

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? zzzzz, zjentek před 3559 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
www

Nejsem odborník, ale pěstovat tyto rostliny ze semen mne nikdy ani nenapadlo, podle semen to proto nepoznám. ☹

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

dobrá otázka ..je tam chyták, sleduj:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Os­tru%C5%BEin%C3%AD­k_malin%C3%ADk
:o
Doplňuji:
..takže ti tutově vyrostou maliny, když to tam píšou na papírku, páč ostružiník plodí ostružiny a maliny, dívej:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Os­tru%C5%BEin%C3%ADk
:o

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zzzzz

Myslím si, že ti vyrostou maliny, moc nevěřím, že se spletl s nálepkou, spíš ti poslal co neměl a snaží se tě zbavit:-(((

Ostružiny jsem vykopala u lesa a zasadila si je u plotu, rostou tak bez problému už deset let.

Za jak dlouho to vyroste ze semínka a začne to plodit?

před 3558 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Správně by otázka měla znít, za jak dlouho vyroste z ostružinového semínka malina :) Já nevím, možná za rok.

před 3558 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

No jo no, já myslela že v diskuzi se podle kodexu ptát nemusím:-))))

před 3558 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Tak příští rok dej vědět, jak to dopadlo:-DDD

před 3558 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek