ivosek2

Malinký kousek železa v prstu, co s tím?

pred chvíli jsem šel do sprchy, vzal jsem si tu hlavici a kus se odlomil a zakouslo se to do myho palce (ten kousek byl hrozne malinký jak 5,5mm jehla), uz jsem si to všechno odlomil, ale mam tam šedou tečku úplně malinkou, není ani vidět museli byste si vzít lupu. Je to nebezpečné?

Update: druhý den ten palec začal bolet a vyndat to nejde . Tady přidávám foto :(
http://www.im­gup.cz/image/oFv

Nejlepší odpověď
klumprt

Když to nebolí, tak je to v cajku. Jestli to bolí, tak to buď půjde vyndat pinzetou hned, nebo za dva tři dny, až se to trochu vyhnisá. Nechat hnisat jenom trochu! Až prst začne černat, tak je pozdě. Když to bude odolávat pokusům o vyndání víc než týden, šel bych k doktorovi.

Další odpovědi
anonym

Namaž si to „černou mastí“ ta to vytáhne.

Není vidět, že to bylo namazané černou mastí, tak si nestěžuj.

redy

Však ti tady lidi odpověděli. Chceš další radu?
S prstem pryč, a budeš mít klid 🙂

arachis

Není, nejlépe odmočené vystřihnout kousek manikurními nůžkami. Jinak to bude akorát třeba píchat. Pokud to už nejde vyprtnout jehlou a nepomůže vystřihnutí, tak pemzou nebo smirkovým papírem zkusit vybrousit.

gecco

Máš několik možností:

  1. vyndat si to (lepší, než šťourání jehlou je rozříznout kůži nožem – ostrým, lépe se to hojí)
  2. nechat si to vyndat u doktora
  3. nechat to tak a doufat, že se to vyřeší samo
  4. až to bude bolet moc (nebo začne palec gangrénou černat), aplikovat 1. či 2.

___
Nebo se stav, já to to vyříznu…
😁

Piitrs

Pokud to nezačne nějak moc hnisat, tak to nebezpečné není.
Před několika lety, když jsem byl mi brigádě, se mi odštípl kus kladiva a zapíchl se mi do prstu. Bylo to v pátek odpoledne, tak jsem říkal, že si kdyžtak v pondělí zajdu k doktorovi, ale přes víkend to přestalo bolet, tak jsem si myslel, že mne to asi jen řízlo a nic v prstu nemám. Až o několik dní později, když jsem měl prst už zahojený, jsem si zkusil dat k tomu prstu silný magnet a cítil jsem, jak to tahá … Takto to mám už více něž 5 let a problémy žádné nemám … Podle lékaře se to tam asi tzv. „zapouzdřilo“ a je to v pohodě. Jen v tom místě mám trochu tmavší flek na prstě, jak je tam ten kov vidět 😉