Majitelé Gekončíka nočního: Je lepší si ho pořídit přímo od chovatele nebo ze specializovaného obchodu?

PS: Necháváte své gekončíky zimovat?
Doplňuji:
Z te odpovedi jsem trochu zmatena, nemam v planu je rozmnozovat takze je nemam nechavat zimovat? Ale v dalsi vete je psano ze je to dobre, ze jinak umrou drive… Tzn ze je to lepsi v kazdem pripade nebo jak tedy?

Nejlepší odpověď
anonym

Koupila bych jedfině od chovatele.Uvidíš jeho chovnatelské podmínky,dozvíš se informace lepší než od prodavačky v obchodě.A ještě ušetříš…"D

Další odpovědi
Lucijej

Rozhodně je to lepší přímo od chovatele, navíc je to zhruba 1/3 levnější.
Dávat je zimovat je potřeba jenom v případě, že je chceš rozmnožovat. Ale v případě, že budou žít dlouhodobě bez zimování, tak je pravděpodobné, že umřou o něco dřívě, než zimovaní jedinci, protože se jejich metabolismus rychleji „opotřebuje“.

Vynechání zimování nabourá biorytmus, takže zimování je pro rozmnožování nezbytná nutnost. Ale v případě, že je nechceš zimovat, tak to není nutné, ale je to lepší.