seniorka

Jak správně zaúčtovat stroje, které majitel zakoupil na své jméno, do majetku firmy?

majitel firmy zakoupil stroje na své jméno, jak je dostat do majetku firmy a jak správně zaúčtovat

Odpovědi
McArthur

Jako nepeněžitý vklad do podnikání. = Jde do majetku firmy, nejde do nákladů.

Majitel i jako soukromá osoba může prodat svůj majetek své firmě. = Finančák to rád neuvidí, když to ale bude za férových podmínek, tak s tím problém být nemůže. I když i na Finančním úřadě se najde blbec…

Poznámka: Je potřeba také přemýšlet nad tím, zda-li máte daňovou evidenci nebo vedete účetnictví. Je v tom rozdíl!

Hlada

Ono jde o to, jakou má firma formu a jestli vede účetnictví nebo DE.