Fun-Tomas

mají zvířata pocit štítění?

Mají zvířata stejně jako lidé pocit štítit se něčeho?

Odpovědi
amenhotep16

Jestliže lze slovo „štítit se něčeho“ znamená mít odpor proti nějaké fyzické činnosti, nebo proti nějakému předmětu, tak samozřejmě zvířata mají stejné pocity, kočka se štítí vody, pes, který už se někdy setkal s ropuchou se bude štítit žab, kůň se štítí špinavé vody atd.. Pokud se ovšem týká lidských morálních kategorií, tak zvíře se těžko bude štítit zlodějů, podvodníků a politiků vůbec. Prostě tuto kategorii není zvíře schopné identifikovat.

beer

Nemají,
pocit hnusu a ošklivosti umí jen lidé. Zvířata mají pouze příjemné, nepříjemné či „neutrální“ vjemy (pach, barvy, tvar, zvuk, atd.) a jejich mozek tebou popsaný pocit není schopen vyvolat.
Tedy pokud někdo řekne např., že kočka se štítí vody znamená to, že kočce přisuzuje lidskou vlastnost. Kočka sice vodu nemá v oblibě, normálně ji ale pije, dokáže se toulat v deštivých nocích a klidně i přeplavat vodu, když má k tomu důvod.

Zdroj: Studium

Awe

Pochybuju…To až dnešní doba z nás udělala to co sme.Musí být vše čisté, a toto nebo tamto je pro nás odporné…Žít ještě v lesích tak mi věř že ti nic takového nepříjde

atoris

Môj pes mal vytipovaných určitých ľudí, ktorých neznášal. Ani ich nešiel privítať ku dverám. Mal ťažkosti s trávením, často rýchlo zhltol párku a potom ju vyvrátil. Hanbil sa a zaliezol do búdy, z ktorej aspoň hodinu nevyliezol.
Neznášal, keď sme ho uviazali k zábradliu, napr. pred predajňou. Vtedy bol veľmi urazený.
Doplňuji:
Najväčší problém bol, keď sme mu museli dávať nejaké lieky vo forme tabletiek. Nepomohlo ani zamiešanie do šunky. Dokázal tú tabletku jazykom nájsť a vypľuť a prehltnúť len samotnú šunku. Dietne granule zhltol len vtedy, keď sme mu ich podávali v dlani po jednom, ako nejakému papagájovi.

www

Nemají, pouze jsou různé zdroje, které nemají instiktivně nebo zkušenostmi v oblibě a těm se pokud možno vyhýbají.
Štítění se je lidský výmysl.