Mají zvířata cit pro výtvarné umění?

http://objevit­.cz/img/meta-flamingo-perfect-timing.jpg
http://objevit­.cz/img/dolphin-bird-murmuration-perfect-timing.jpg

Nejlepší odpověď
Drap

Tak toto je buď náhoda a nebo šikovně upravené fotografem. Některá zvířata ale i přes to zřejmě mají nějaké výtvarné vlohy. Je několik příkladů kdy třeba opice a sloni malují.

Další odpovědi
beer

Cit pro jakékoliv umění zvířata mít ani nemohou – je to pouze lidská schopnost.
Doplňuji:
„Umění je součást lidské kultury, v širokém slova smyslu užitečná dovednost, kterou neovládá každý a které je případně třeba se naučit.“
Zdroj: Wikipedia

Sarrow

Ona nemají nejmenší ponětí o tom že vytváří nějaký obrazec.

Zvířata jsou sama o sobě uměním přírody :)

Funna

přímo pro výtvarné umění těžko, protože definici umění (někdy matlanin) si vymysleli lidé…ale estetické vnímají mají…ale to co jsi dal do odkazu s tím nemá nic společního…je to jen vyfocená „náhoda“…
Doplňuji:
add drap: zvířata malují?…to že jim někdo do chobotu, tlapky nacpe štětec a nechá je, ať s ním máchají po plátně říkáš cílené malování se smyslem pro výtvarné umění?

Kelt

Výtvarné umění je schopnost, která se vyskytuje pouze u lidí a je třeba ji rozvíjet. To, že nějaká zvířata „malují“, není umění, ale naučené pohyby drezúrou. Výtvory, které vznikají činností zvířat, nejsou estetická díla, ale díla vzniklá náhodnými faktory a fotograf toho využil. Stejně tak by šlo udělat fotografie určité části vesmíru a vybrat si takové, které se hodí.

Arexu

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=oAvJElLFA­EQ

má člověk výtvarné cítění? někteří ne, jde o vkus a potřebu estetiky, zvířata jen neměli důvod a možnost projevu.
některá zvířata přece reagují i na hudbu, jenže jsme zvířata potlačili a jejich vývoj se znemožnil natolik že se nám zdá že jsou ,,podřadná,, a primitivní.