annas

Mají ženy menší smysl pro humor jako muži? Je kvůli tomu více mužských herců komiků?

Nebo je málo autorů, kteří dovedou napsat dobrou ženskou roli?
Máte oblíbenou některou ženu komičku?

Nejlepší odpověď
fcoop

To snad není tím,že by ženy měly menší smysl pro humor.Bude to tím,že jim mozek funguje trochu jinak.Ne hůř,ne líp – trochu jinak.
Bylo by to na dlouhé vysvětlování,os­tatně se domnívám,že to víceméně cítí a chápe každý.
Vtip,kterému se muž zasměje,žena klidně odzívne.

Další odpovědi
anonym

Menší smysl pro humor ženy nemají,snad jen „jiný“.O časem prověřených,kla­sických herečkách není pochyb.Z té mladší generace oblibuji Ester Kočičkovou,Ivu Pazderkovou…:D

anonym

Smysl pro humor určitě ženy menší nemají. Možná jen nejsou tolik ochotné pro legraci ze sebe za každou cenu udělat kašpara.
Někteří herci mají jen občas komickou roli, jiným tahle škatulka zůstala, ačkoliv hrají úžasným způsobem dramata.
Také mám moc ráda Ivu Janžurovou, Helenu Růžičkovou, ale docela se mi líbí i Jiřina Bohdalová, která léta komickou roli sehrávala vedle vždy decentního a vážného Vladimíra Dvořáka.

Drap

Myslím že ne. Ženy se jen možná méně projevují, ale myslím že je to tak půl na půl. Oblíbená komička : Iva Janžurová

MK44

Ženský humor je jiný než mužský. Ale málokterá kinematografie disponuje tolika komičkami, které dokážou rozesmát jak ženy tak muže, jako ta česká. Jen si vemte: Ferbasová, Gollová, Zázvorková, Bohdalová, Janžurová, Růžičková, Molavcová. Ale co ta mladší generace? Snad Kočičková, Hrzánová…?
Venku snad jen Streisandová a Golbergová v Americe, ale možná, že jsou i další, ale já je neznám. On se humor někdy špatně překládá.