Mirdas

Mají zdravotníci příplatky za přímý styk s koranovirem?

Nikdo jim to nezávidí, přesto musí být přítomni a pomáhat lidem s tímto onemocněním. Mají alespoň nějaké výhody ( peníze, delší dovolená, zázemí atd. ) že podstupují toto riziko?

Nejlepší odpověď
led

Nie všetko je o peniazoch a sláve.Zdravotníci sú v prvom rade ľudia, ktorí si vybrali toto povolanie preto, že sú ľudia, ktorí vidia svoju náplň života v pomoci ľuďom. Ktorí chcú zvíťaziť nad nemocou a smrťou. Prečo? Pretože sú to ľudia.
Nehľadajte v každom len peniaze a slávu, aj keď za svoju prácu a obete na svojom zdraví, na svojej rodine, si ich zaslúžia. A nielen v boji proti COVID19, ale v každom boji za zdravie človeka.

Další odpovědi
autacek

Včera proběhlo médii, týkako se to ale příplatků za péči o seniory v některých domovech důchodců.

Měsíční příplatky k vlastnímu platu:

za bydlení na objektu v karanténě 15.000,– Kč
za práci s nakaženými měsíčně dalších 20.000,– Kč

Co ušije vláda na ty ostatní však nejde ani odhadovat.

da ny

Již dlouhá léta mají zaměstnanci ve zdravotnictví a nemocnicích 20 (ZP) + 5 dní dovolené (cca 25 dní).
Někteří OSVČ zaměstnavatelé a společnosti poskytují
oněch 5 dní jako fakultativní dávku odměny (vyjde ho to levněji než dovolená). Někde mají jen zákonných 20 dní.
Riziková pracoviště ve zdravotnictví pak mají různě vysoké rizikové příplatky a dalších 5 dní dovolené (cca 30 dnů).
V nemocnicích je obvykle za odpracované dny dvou až třísložková mzda. Ve státním/FN plat. Další složkou mzdy může být nenároková mimořádná odměna (pravidelná i nepravidelná, jak kde). Základní mzda, osobní ohodnocení, rizikový příplatek. Za dny dovolené, DPN, OČR se rizikový příplatek a osobní ohodnocení nevyplácí.

V naší nemocnici čeká lékařské i nelékařské profese, zaměstnance navýšení mzdy (v průměru o 1500,–). Je zde zpoždění a nížší mzdy,
oproti státním zaměstnancům. Zoufalý nedostatek SZP i lékařů.
O žádných „koronavirových ohodnoceních a výhodách“
pro zaměstnance mi není nic známo (dcera se nezmínila, já
v nemocnici nepracuji).
Lze řešit „odměnou“.