Kelt

Mají vůně taky nějakou jednotku, podle čeho se posuzují?

Máme definované pojmy objem, hustota, povrchové napětí, pH u kapalin a dá se určit i chemické a jiné složení, můžeme zjistit přesný vzorec a koncentraci látky v rozpouštědle. Jak je to u nějakých voňavek a parfémů? Dovedu si představit, že můžeme ředěním a čicháním zjistit nějakou mez citlivosti, obdobu chemického důkazu. Ale jsou zde nějaké jednotky, nějaká základní látka, podle které se to měří? Děkuji.

Odpovědi
Dochy

Obávám se, že je to na čistě subjektivním vnímání. Navíc rozeznáváme celou řadu vůní a pro každou by musela být nějaká extra jednotka. Jestli tohle někdy někdo dokáže normalizovat…