Ptám se

Mají všechny rostliny bliznu?

Skládají se všechny květy ze stejných částí? To znamená, že všechny kvetoucí rostliny mají bliznu?

Nejlepší odpověď
beer

Blizna je část pestíku v květu.
Jsou ale rostliny nekvetoucí, rozmnožující se výtrusy. Nemají tedy vůbec žádný květ, tedy ani bliznu.
U rostlin kvetoucích jsou zase druhy, mající pouze jednopohlavné květy (samčí nebo samičí) a samčí květy rovněž pestík(bliznu) neobsahují – pouze tyčinky.

Zdroj: Studium

Další odpovědi
cochee

Některé rostliny mají samčí a samičí květy, dokonce u některých roste pouze jedno pohlaví květů na jednom jedinci a druhé pohlaví na jiném (dvoudomé rostliny). Tak ty samčí květy pochopitelně bliznu nemají.