ten který je

Mají ve světě také dabéry kteří dabují filmy?

Jak to mají v jiných zemích a mají také tak dobré dabéry jako tehdá v ČSSR nebo dnes?Díky.

Nejlepší odpověď
anonym

Moc ne – obvykle je preferován originální zvuk a jeho překlad v titulcích, dabing se nejvíce uplatňoval tam, kde chtěl režim zabránit občanům porozumět cizímu jazyku – tedy v totalitách…
😉
Navíc tolik vychvalovaná kvalita toho ´českého´ jednak tím, že ´nejsou peníze´ a i tím, že herci – ti opravdu dobří, mají dost jiné práce, šla už dávno ´do kytek´.

Další odpovědi
anonym

Jistě, ale cz dabing je špica. Nehledá se jen dabér, ale i intonace , zabarvení hlasu. Ne náhodou je cena Fr. Filipovského špicou. Stačí si poslechnout origoš de Funese a porovnat s Filipovským. Úžas. Dabér lepší než herec.

marci1

Mají. Ve zdroji je uvedena mapka, která ukazuje dabing v Evropě.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Da­bing

štamgast

Proč by neměli?