JájsemRaibek

Mají včely letící do úlu nějaké řízení letového provozu, že se před tím úlem nesrazí?

Že do sebe nevrazí a nespadnou, kdyžletí z/do úlu. To mají nějakou navigaci v úlu a v tykadlech nebo nějakou službu řízení včelího provozu?

Nejlepší odpověď
Kepler

Já myslím, že to jsou velice dobré pilotky, mají přehled o okolí, jsou ohleduplné a ŘLP nepotřebují. Na rozdíl od českých řidičů. Ti bourají, i když existují striktní pravidla.

Další odpovědi
zjentek

A stejnak, i kdyby se včely srazily, tak se asi jenom oklepou a letí se dál… což po srážce boeingů anebo airbusů se asi očekávat nedá. (;

aliendrone

Myslím, že Kepler to trefil. A to proto proto, že včely jsou jeho žoldu (jednak jako špiónky, druhak jako surovinový zdroj k výrobě medoviny)! O tom svědčí fakt, že dle přísloví „Jaký pán, takový krám“ se včely chovají. Přiblížíš se k nim nebezpečně blízko a jsi bez pardonu opíchán! ;) :D :D

Edison

Ne veškerý letový provoz je řízen ŘLP. Jsou oblasti, nebo situace, kdy se létá na vid. A jelikož včely jsou vybaveny velmi dobrými nárazovými zónami, jak bylo zmíněno a současně jsou nebetyčně lepčími pilotkami, jak bylo rovněž řečeno, ve spojení s perfektní schopností spolupráce, není evidentně ŘLP potřeba, to by jen snížilo efektivitu provozu celého systému.

Kepler

aliene, aliene, jen na ten chlast a směšné pohyby myslíš! Ale jen si dej, jseš mladej!

aliendrone

Kepler>>> Z čeho mne to podezříváš?! :o ;)
No JISTĚ! Nelze odpovědět jinak, než dalším příslovím, které se tě týká, resp. které tě dovedlo k takové úvaze!

Podle sebe soudím tebe! ;) :D :D