Mají v nebi wifi?

Odpovědi
ivzez

Co by tam s ní dělali?

anonym

v nebi ? myslíš v například v letadle ? no ani jistě v letadlech bývá wifi, řeší se to tak, že letadlo je připojeno ke komunikační družici a toto datové připojení uvnitř pak zprostředkovává uvnitř letadla na wifi frekvenci 2.4GHz, přirozeně při startu a přistání se toto z pezpečnostních důvodů vypíná …

pokud myslíš větší výšku nad zemí, například oběžnou dráhu ISS stanice, tak ano i tam mají wifi signál 🙂 Používají tam standardně tablety a ty se přes wifi připojují k lokální síti stanice.

2k2o2s

To šílená otázka. Kde seženeš elektřinu v nebi?

Lukaj22o

Stačí, když má mobil s wi-fi, přes které se v letadle připojí do sítě. Signál ze satelitu a z pozemní sítě EAN zajistí moduly v letadle, o další distribuci se postará palubní wi-fi. Samotné antény jsou poměrně malé, pro každou technologii je nutná

Zdroj: https://www.id­nes.cz/mobil/mo­bilni-operatori/mobilni-sit-pro-letadla-ean-t-mobile.A180208_105­411_mobilni-operatori_jm#:~:tex­t=Sta%C4%8D%C3%AD%2C%20k­dy%C5%BE%20m%C3%A1%20mo­bil%20s,techno­logii%20je%20nut­n%C3%A1%20jed­na%20samotn%C3%A1.