Mají v exotických zemích, ve svých slovnících slova jako je sníh, náledí, vánice,sněhulák … ?!

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud znají tyto jevy, pak určitě ano. Těžko ale budeš např. křovákovi v jeho domovině vysvětlovat, co je sněhulák.
😉

Další odpovědi
anonym

Určitě jsou tam známy i takové výrazy – díky zpravodajství ze světa a filmové tvorbě. Otázkou zůstává, kolik z takových přírodních úkazů mohou zažít ve vlastním životě. Zažila jsem „sněžení“ v Zambii. Bylo to v srpnu a opravdu bylo „sněžení“ jen o několika málo vločkách, které při dotyku se zemí okamžitě roztály. Přesto vyvolaly senzaci. Zima, kdy teploty zůstávají trvale nad nulou, je zase málo pochopitelná pro nás.

zjentek

slova spojená se sněhem často nemají ani ve slovnících svého rodného jazyka

Kelt

Slovník , předpokládejme, že dvojjazyčný popisuje výrazy z jednoho jazyka do jazyka druhého a když v jednom jazyce tyto výrazy existují, měl by být pro tyto výrazy také ekvivalent v tom druhém jazyce, bez ohledu na to, zda se s tím mohou setkat nebo ne.
Dnes v době internetu a možnosti cestování může každý, pokud má prostředky a zajímá ho to, se dostat na libovolné místo. U nás nemáme moře, ale mnoho lidí u moře bylo a ví, co to je. Stejně tak lidé z Afriky , i když se s danými výrazy nesetkávají na každém kroku jako my, jej mohou používat při rozhovorech, koresponcenci atd. Například Eskymáci mají několik desítek slov pro
sníh – ten, který se dá použít na stavbu igů,
sníh – ze kterého se dá uvařit voda,
sníh, který vydrží průjezd sobího spřežení.
Je několik zeměpisných pásem a v každém jiné podnebí, my také se nesetkáváme s pouští, monzunem, pasátem a zemětřesením, ale tyto výrazy ve slovníku jsou.