zjentek

Mají učitelé prázdniny a ještě „klasickou“ dovolenou?

Učitelé apod. a dovča.

Nejlepší odpověď
annas

Učitelé mají 8 týdnů dovolené, kterou čerpají o prázdninách žáků.

Prázdniny jsou pro žáky, učitelé čerpají tedy dovolenou. Týden před zahájením školního roku nastupují učitelé do školy – připravit se na výuku. S tím souvisí sestavit plány, seznamy, dělají se opravné zkoušky atd.

Pokud jim některý den zbude kvůli svátkům 5. a 6. 7., připadnou-li na všední dny, tak si dovolenou vyčerpají třeba o zimních prázdninách. Záleží na řediteli školy.

Přečtěte si ještě odpověď v odkazu

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-je-to-s-platem-pro-ucitele-v-pripade-ze-jsou-letni-prazdniny-plati-jim-celou-castku-nebo-vubec

Další odpovědi
Drap

Mají dovolenou a tu si vybírají během prázdnin. Na tu dobu, co jim dovoená nestačí, mají práci ve škole, přípravy a podobně. Myslím, že i dovolenou mají o něco delší.