Mají to dnešní děti jednodušší?

za mých školních let byl internet teprve v plenkách,tak úkoly jsme museli pracně vyhledávat v knihách,nebyly žádné on-line překladače,referáty se nedali zkopírovat a vytisknout všechno jsme museli vyhledat v knihách a pak hezky opsat,ale na druhou stranu oni se učí anglicky už v první třídě,my se učili až v páté,taky učivo mi přišlo o něco lehčí a že jsme toho neměli tolik jako oni dnes,co myslíte mají to děti dnes lehčí nebo jsou na tom hůř?

Nejlepší odpověď
annas

Jak se to vezme. V jednotlivých předmětech přibývá informací, tj. pravda. Ale zadané úkoly, jsme si sami vyhledávali v knihách, tím možná i víc pamatovali.
Dnes se dá většina poznatků najít na internetu, ale ne vždy jsou všechny správné. Navíc se mnohým nechce ani hledat nebo to ani neumí – viz dotazy na Odpovědích. I maturity ztroskotávají na porozumění textu. Důležité je vybrat to podstatné.

Proto při mezinárodních testech vědomostí naši studenti klesají na nižší a nižší příčky, i když před několika roky patřili na přední místa. Stejně i v matematice, u níž se musí některé poučky opravdu naučit, umět logicky myslet a odvozovat.

Souhlasím, že s cizími jazyky jsme daleko za mladými (soudím podle sebe) – kromě ruštiny, kterou jsme se učili.

Kde hledat chybu? Názory se různí … Rozdíly jsou mezi úrovní soukromého a státního školství…

Další odpovědi
hanjimka

My musely chodit do knihoven abychom si něco našly do referátu,nebo používat sešity a čtenářské deníky starších sourozenců.Ale zase jsme chodili ven na hřiště,hrát vybíjenou nebo si jen sednout na klepač a povídat si.Teď si mladí povídají po netu a div že tak spolu i nerandí.Možná bylo učivo jiné,ale nemám pocit že by bylo jednodušší teď ani dřív.Je fakt že ruština od páté třídy mi moc nedala,ale teď to zase začíná být moderní jazyk.Tak to ji třeba ještě použiju.

Radak

Je dobře, že si děti umí poradit. Na druhou stranu, když si dnes neumí vyhledat informace na internetu, jsou prakticky negramotné. Já bych řekla, že je dobře, že jsou tak krásně přizpůsobivé.

ten který je

Řekl bych že dnešní děti musí zvládnout pořádnou kopu učiva o které se nám ani nesnilo.Mají toho moc,nároky jsou vysoké.