petrah5

Mají Španělé v sobě černošskou krev?

Nejlepší odpověď
Kepler

Španělské národy (Baskové, Kastilci, Katalánci, Galicijci) jsou převážně románského původu, tedy i evropského. Za maurské nadvlády se tam ovšem trocha černé krve přimíchat mohla, do Afriky není daleko. Není to ale významné, vstřebalo se to.

Další odpovědi
Kelt

Proč by měli mít černošskou krev? Na Iberském poloostrově byli Keltové, Římané, Arabové, možná, že i černoši. Ale existují odběry DNA, které řeknou vaše předky a určitě to mají i Španělé.

led

Niektorí určite, ale ako pozerám okolo, aj v našich zemepisných šírkach sa najde černoššká krv v bielych tvárach. Migrácia, dobrovoľná aj nútená prebiehala celou historiou ľudstva.

marci1

Podle genetických nálezů se moderní člověk vyvinul v Africe, takže možná ji máme „trošku“ všichni. 🙂

annas

1. Anglický zdroj, který vyvrací teorii o původu člověka v Africe.

Pročtěte si otázku, která je v archivu –

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-rikate-tomu-ze-lide-pochazeji-z-evropy-zatimco-opice-z-afriky

Co říkáte tomu, že lidé pocházejí z Evropy, zatímco opice z Afriky?

2. Kdo byli původní obyvatelé Pyrenejského poloostrova.? Různý půovd.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/lidi-vy-jste-mi-vubec-neodpovedeli-na-mou-predchozi-otazku-takze-znova

„Prvními obyvateli Pyrenejského poloostrova byli Nomádi – lovci, svěrači, kteří pocházeli ze stepí střední Asie. Usadili se v Iberii. Do poloviny 2. tisíciletí př. n. l. se datují důkazy o přítomnosti Iberů, kteří se v dalších staletích vyvinuli v nejvýznamnější etnikum na poloostrově. Původ Iberů zůstává dosud předmětem bádání.. Podle některých názorů pocházeli z oblastí východního Středomoří, případně ze severní Afriky.
Od 6. století př. n. l. vzrůstal na poloostrově vliv mocného severoafrického města Kartága.. Římská Hispanie – dovoz černochů ¨jako otroků z Afriky.
Od . 8. do 15. století ovládali jižní Španělsko a Portugalsko, a další území Maurové, původem ze severní Afriky, převážně arabského původu.“

Informace se různí, ale zřejmě ano.