Mirdas

Mají šanci se naši zpěváci, zpěvačky prosadit?

Podle mne máme talentované zpěváky a zpěvačky, ovšem nikdo se z nich v současnosti nedokáže prosadit na přední pódia a to nejen v Evropě.
Co jim k tomu schází.
Zázemí, dobrý manažer, skladatelé a podobně ?
Doplňuji:

Jak takové objevování talentů a práce s nimi vypadá například v takové Anglii ?
_

Nejlepší odpověď
marci1

Myslím si, že v současné době nemají naši zpěváci a zpěvačky ( byť někteří velmi dobří ) šanci se nějak výrazně prosadit na předních pódiích. Jsme malá země, prosadit se v Evropě či dokonce na světě je velmi, velmi těžké. Dokáží to opravdu jen jedinci, kteří mají opravdu dobré manažery a dokáží se v téhle zpěvácké „džungli“ prosadit. Bohužel. ☹ 🙂

Další odpovědi
gecco

Ti ´naši´ velmi dobří se běžně slušně prosazují…
Pokud máš ovšem na mysli mainstreamové ´produkty´ různých SuperStár (a podobných zhovadilostí), pak většina z nich nemá šanci se prosadit ani u nás – uvědom si, kolik takových je – producenti jejich hromady přehazují vidlema.
😉
A ti dobří z tohoto ´rybníka´ maistreamu se ani nesnaží o průnik ´ven´ – vědí, jak strašně by to bylo drahé (velmi pravděpodobně zcela neadekvátní výsledku).
Doplňuji:
K Doplnění: Domnívám se, že obecně úplně stejně, jako u nás (či kdekoli jinde) – financují to ´nadnárodní´ producenti, kteří:

  • uspořádají ´soutěž´ (show, na které vydělají)
  • pár vybraným jedincům nahrají CD, uspořádají koncertní ´šňůru´ na podporu prodeje (vydělají)
  • nechají dané jedince ´chcípnout´ (bez masivní propagační massage by si tu placku beztak nikdo nekoupil)

A tak pořád dokola.
😉
Pokud se podíváš na lidi, kteří se opravdu prosazují (u nás a v ´okolí´), zjistíš, že i třeba ´vzešli´ z nějaké takové ´soutěže´, ale vbrzku z onoho ´kolotoče´ cíleně vypadli a jedou si po vlastní koleji – víc se nadřou, ale pokud jsou dobří, mnohem více získají.
Ivzez už zmínila Ivetu Langerovou, já přidám třeba Janu Kirschner.

ivzez

„Stará škola“ se prosadila dávno
a je v zahraničí úspěšná i dnes.

A u dnešní „omladiny“ se nedá mluvit o zpěvácích.
Snad s výjimkou Langerové …

Co jim k tomu schází?
Umění, talent, pokora a často i hlas.

střevo

dyš budou levnější neš vostatní tak jo,,,

a pro manažéra je to jen dojná kráva, utažená na nudli(na dobrou smlouvu s malejma písmenkama)
Doplňuji:
zpívat umí každej Dežo, takovejch je, tak je logický že to je vo něčem jiným

setapouch

Bohužel, kdekdo si myslí, že když umí kváknout, je z něj zpěvák. Jenže u těch nejlepších, jako ve všech oborech, jsou za tím léta dřiny.

A pak je rozdíl mezi úspěšným a úspěšným. Srovnej Hruška vs. Rettigová.

Kelt

Pokud to jsou podle tebe zpěváci, tak by šanci měli mít. Já ja za zpěváky nepovažuji. Nedávají to toho nic, ze sebe. Jsou to panáci, kteří dělají to, co jim někdo poradí. A že mají odvahu vystupovat v televizi v nějakém pochybném programu – X faktor atd. Kolik z toho ještě zpívá nebo o kom jsi slyšela. Občas něco Sámer Issa – na bulváru – nebyl zpěvák. Langerová – byla v rádiu , vydává desky, ale ostatní nic. A ten jejich projev. Ta píseň v jejich podání musí hřát u srdce. Například si poslechnu Zagorovou, Černockou a jiné a jejich písně před rokem 1990 a ještě dnes mám z toho dobrý pocit. Ale kdo zpíval loni v těch soutěžích a co zpíval, nevím. Protože mne to nezaujalo. Protože hitparády ovládají anglicky zpívané písně, nemají naši zpěváci v tomto šanci. Ledaže by zpívali anglicky. Ale máme přece pěknou hudbu a kdysi se říkalo – Co Čech to muzikant.
Ale co takoví zpěváci jako Peter Dvorký, Eva Urbanová a jiní. Proč to jde ve vážné hudbě, ale v popu ne? Asi proto, že posledně jmenovaní na tom dlouho pracovali, ale ostatní to chtějí ještě do konce týdne, kdy vstoupí na jeviště.

huxa

A já půjdu proti proudu, proti všem-dnes jsou daleko lepší zpěváci, resp. písničkáři, kteří za sebou nemají tu hordu maskérů, scénáristů, režisérů, komunistů a bůhví čeho ještě. Bohužel, v ČR hodně lidí neumí na dobré úrovni anglicky, nedokáží skládat písničky v angličtině a proto se nemohou prosadit v zahraničí.
Kromě rychlokvašků se evropsky/celos­větově uchytili lidé nápadití, kteří mají šmrnc, něco zlehčují.
Např. reklamní písnička Dumb Ways to Die, která se nikdy nehrála v rádiích, tudíž se nikomu nemohla „zošklivit“. Daft Punk, kteří došli s netradičním podáním elektrohudby. Samozřejmě nesmím zapomenout na skvěle zazpívané parodie od Ylvis.
Schválně jsem nevyjmenovával žádné americké či anglické skupiny a pouze z takových „zapadákovů“ trochu podobných ČR.
Znáš u nás někoho, kdo zpívá anglicky? Nejlépe ještě vtipně a už má nějakou základnu. Já ne a právě v tomto to vidím.

Nazdar Bazar

Pro gecca: Langerová není Iveta nýbrž Aneta 😉