john 007

Mají ryby močovy měchyř ?

zvědavost

Nejlepší odpověď
Ar

Někeré druhy mají jiné ne. Vše se nechá dostudovat třeba zde http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ry­by
Doplňuji:
Pro Babana93. Až půjdeš rybařit, zkus chytit Mníka, ten má „močák“ nepřehlédnutelný. Okoun má malej, ale dá se rozeznat. Štika má jen takový hodně plochý jako váleček.

Další odpovědi
Deli

Stačí zadat do vyhledávače, např. tady:
http://www.na­prutu.cz/anato­mie-ryb/
Takže ne, nemají ho.

BANAN93

já jsem rybář a u žádné ryby jsem na něj nenarazil (kapr) nicméně se na internetu píše že některé sladkovodní ryby ho mají.....

občas vemu domu kapra babce (já ryby moc nejím) a když ho kuchám (což dělám nerad) tak vím že mají řitní ploutev u které je jen jeden otvor na celém kaprovi, takže to zřejmě vylučují zároveň. To ale neznamená že ve zhluku vnitřostí nemůže být močový měchýř já se zaměřuji především na žluč – kterou odstraňuji a dále na jikry(nebo mlíčí) a játra ostatní vnitřnosti končí v popelnici.

Až zase na jaře něco polapím tak se schválně podívám