FlAsh_7

Mají rodiče právo zasahovat svému zletilému potomkovi do výběru VŠ?

Nejlepší odpověď
Emefej

Pokud se zletilý potomek na své VŠ obejde zcela bez podpory rodičů, tak je volba pouze na něm.

Další odpovědi
Arne1

Potomek je sice zletilý, ale finančně zcela odkázán na rodiče.
Takže se na to dá říct je jediné – začni si vydělávat a pak si studuj co chceš. Anebo přesvědčit rodiče, že ta příslušná škola (nejspíše to bude nějaký humanitní nesmysl jako třebas genderová studia) je vhodná k lepší budoucnosti, než je podavač jídla v Mekáči.

Kelt

Tady nejde o právo a že jsi zletilý. K něčemu tě to zavazuje a můžeš chodit do určitých podniků. Jenomže jde o tvou budoucnost a rodiče určitě chtějí a znají tě nejlépe, co je pro tebe nejlepší a to s výhledem na příštích 10 až 15 let. Měli byste si danou věc promyslet, prodiskutovat. Proč si vybíráš ty určitou školu, jakou máš šanci se tam dost a co po tom? A vyslechni rady rodičů. Pak si zjisti příslušné informace a zkus s tím argumentovat. Ale pokud tě pořád rodiče vodili za ruku, tak se nediv.

Prostě já...

Pokud si školu budeš financovat sám tak ne. Ale pokud ti budou školu financovat rodiče, tak ano mají.

Hlada

Ano, mají.
Rodiče mají ze zákona vyživovací povinnost do doby, než je dítě schopno se živit. Nesouvisí to s věkem dítěte. Mají tedy v jisté míře právo zasahovat do výběru školy. Pokud by šlo o zjevně nevhodný výběr, nebylo by možné spravedlivě požadovat plnění vyživovací povinnosti.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Technická: Mám pocit že se ztratilo několik odpovědí, které jsem poslal. Jedna k této otázce. Nemáte někdo podobnou zkušenost?