Avatar uživatele
FlAsh_7

Mají rodiče právo zasahovat svému zletilému potomkovi do výběru VŠ?

Zajímavá 0 před 1086 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Emefej

Pokud se zletilý potomek na své VŠ obejde zcela bez podpory rodičů, tak je volba pouze na něm.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Arne1

Potomek je sice zletilý, ale finančně zcela odkázán na rodiče.
Takže se na to dá říct je jediné – začni si vydělávat a pak si studuj co chceš. Anebo přesvědčit rodiče, že ta příslušná škola (nejspíše to bude nějaký humanitní nesmysl jako třebas genderová studia) je vhodná k lepší budoucnosti, než je podavač jídla v Mekáči.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Tady nejde o právo a že jsi zletilý. K něčemu tě to zavazuje a můžeš chodit do určitých podniků. Jenomže jde o tvou budoucnost a rodiče určitě chtějí a znají tě nejlépe, co je pro tebe nejlepší a to s výhledem na příštích 10 až 15 let. Měli byste si danou věc promyslet, prodiskutovat. Proč si vybíráš ty určitou školu, jakou máš šanci se tam dost a co po tom? A vyslechni rady rodičů. Pak si zjisti příslušné informace a zkus s tím argumentovat. Ale pokud tě pořád rodiče vodili za ruku, tak se nediv.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Prostě já...

Pokud si školu budeš financovat sám tak ne. Ale pokud ti budou školu financovat rodiče, tak ano mají.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Ano, mají.
Rodiče mají ze zákona vyživovací povinnost do doby, než je dítě schopno se živit. Nesouvisí to s věkem dítěte. Mají tedy v jisté míře právo zasahovat do výběru školy. Pokud by šlo o zjevně nevhodný výběr, nebylo by možné spravedlivě požadovat plnění vyživovací povinnosti.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Dochy

Technická: Mám pocit že se ztratilo několik odpovědí, které jsem poslal. Jedna k této otázce. Nemáte někdo podobnou zkušenost?

před 1085 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce