Avatar uživatele
Kryšpín

Mají Rakušané jiné chutě při prohlídce nebo po prohlídce koncentračního tábora?

Z celkového počtu 42 tisíc koncentračních táborů ovládaných Německým zřízením je také Mautthausen, kde zahynulo a prolétlo komínem asi 100 tisíc vězňů různých národností trochu tam bylo také vězňů rakouské národnosti převážně z kriminální činnosti.
Hned u vchodu se prodávají opékané párky pravděpodobně aby turisté měli větší požitek.
Tolik z pamětí paní Hany Hnátové sestry spisovatele Arnošta Lustiga.

Zajímavá 0 před 1567 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Obchodníci kšeftujú aj so smrťou.
Myslím, že každý má iné pocity, teda aj chute, počas a po návšteve ktoréhokoľvek koncentračného tábora, než keď tam vošiel. Niekomu, väčšine, sa zvýšila nechuť a odpor voči tomu zlu, ktoré tam videli, voči tým ktorí to celé vyvolali. Ale nájdu sa, žiaľ, aj tí, ktorí s hrdosťou pozerajú na výčiny svojich vzorov, svojich predkov a s chuťou si zahryznú do opekaného párku pod Komínom Smrti. Toľko z mojej pamäti.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Stánek s občerstvením někdo postaví na každém místě kde to jde a kde je šance, že tudy projde dost hladových lidí. A k tomu dávat párky do souvislosti s lidmi zavražděnými před téměř 80 lety je třeba mít docela zvláštní fantazii. Vážně je takový společenský prohřešek dát si v den kremace známého k večeři třeba párek? Jaké potraviny jsou v tom případě košer? Budeme žrát jen raw saláty?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ametyst

Já to vidím na obyčejné buranství.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

podle mne chodí na prohlídku jakéhokoliv koncentračního tábora lidé ze zvědavosti, nebo aby „si udělali čárku“, že tam byli, ne truchlit a pohoršovat se na něčím…většina z nich válku stejně nezažila, takže jim to nic moc neříká a tím pádem ani prodej párků nepohoršuje…

chápu, p. Hanu, která si těmi hrůzami prošla a připadá jako neúcta obětem, ale časy se mění a pro většinu to už je jen něco z historie…

zeptejte se mladých na sametovou revoluci, která byla v podstatě nedávno…většině to nic neříká a nechápou, jak jsme mohli žít bez marketů s plnými regály, bez mobilů a pod…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Z otázky jsem nepochopil ani kokot. Hned u vchodu se prodávají opékané párky a tak se ptáme, jaký chutě mají Rakušamé PŘED PROHLÍDKOU? Bo během prohlídky už asi na nic žádný chutě nemají, když jsou nacpaný párkem z roštu a všude to tam voní opékáním. Ještě jeden připálený bych do natlačil tak max při odchodu, bo tak je mám rád, jenže já nejsem Rakušan.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bobek 2

To si nevybereš. Kdyby tam nebylo občerstvení žádné, tak to bude cynicky připomínat, jak tam vězni byli mučeni hladem, a kdyby se místo grilovaného jídla prodávalo syrové, tak to bude cynicky připomínat, že vězni měli málo teplé stravy… Chápu, že z posttraumatického syndromu může být člověk iracionálně přecitlivělý, ale vidět v grilovaných párcích výsměch kremacím vězňů, to už chce hodně bujnou fantazii.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek