Kryšpín

Mají Rakušané jiné chutě při prohlídce nebo po prohlídce koncentračního tábora?

Z celkového počtu 42 tisíc koncentračních táborů ovládaných Německým zřízením je také Mautthausen, kde zahynulo a prolétlo komínem asi 100 tisíc vězňů různých národností trochu tam bylo také vězňů rakouské národnosti převážně z kriminální činnosti.
Hned u vchodu se prodávají opékané párky pravděpodobně aby turisté měli větší požitek.
Tolik z pamětí paní Hany Hnátové sestry spisovatele Arnošta Lustiga.

Nejlepší odpověď
led

Obchodníci kšeftujú aj so smrťou.
Myslím, že každý má iné pocity, teda aj chute, počas a po návšteve ktoréhokoľvek koncentračného tábora, než keď tam vošiel. Niekomu, väčšine, sa zvýšila nechuť a odpor voči tomu zlu, ktoré tam videli, voči tým ktorí to celé vyvolali. Ale nájdu sa, žiaľ, aj tí, ktorí s hrdosťou pozerajú na výčiny svojich vzorov, svojich predkov a s chuťou si zahryznú do opekaného párku pod Komínom Smrti. Toľko z mojej pamäti.

Další odpovědi
Dochy

Stánek s občerstvením někdo postaví na každém místě kde to jde a kde je šance, že tudy projde dost hladových lidí. A k tomu dávat párky do souvislosti s lidmi zavražděnými před téměř 80 lety je třeba mít docela zvláštní fantazii. Vážně je takový společenský prohřešek dát si v den kremace známého k večeři třeba párek? Jaké potraviny jsou v tom případě košer? Budeme žrát jen raw saláty?

Ametyst

Já to vidím na obyčejné buranství.

Funna

podle mne chodí na prohlídku jakéhokoliv koncentračního tábora lidé ze zvědavosti, nebo aby „si udělali čárku“, že tam byli, ne truchlit a pohoršovat se na něčím…většina z nich válku stejně nezažila, takže jim to nic moc neříká a tím pádem ani prodej párků nepohoršuje…

chápu, p. Hanu, která si těmi hrůzami prošla a připadá jako neúcta obětem, ale časy se mění a pro většinu to už je jen něco z historie…

zeptejte se mladých na sametovou revoluci, která byla v podstatě nedávno…většině to nic neříká a nechápou, jak jsme mohli žít bez marketů s plnými regály, bez mobilů a pod…

zjentek

Z otázky jsem nepochopil ani kokot. Hned u vchodu se prodávají opékané párky a tak se ptáme, jaký chutě mají Rakušamé PŘED PROHLÍDKOU? Bo během prohlídky už asi na nic žádný chutě nemají, když jsou nacpaný párkem z roštu a všude to tam voní opékáním. Ještě jeden připálený bych do natlačil tak max při odchodu, bo tak je mám rád, jenže já nejsem Rakušan.

Bobek 2

To si nevybereš. Kdyby tam nebylo občerstvení žádné, tak to bude cynicky připomínat, jak tam vězni byli mučeni hladem, a kdyby se místo grilovaného jídla prodávalo syrové, tak to bude cynicky připomínat, že vězni měli málo teplé stravy… Chápu, že z posttraumatického syndromu může být člověk iracionálně přecitlivělý, ale vidět v grilovaných párcích výsměch kremacím vězňů, to už chce hodně bujnou fantazii.