jirka F

Mají psy stejné emoce jako lidé ?

chci se zeptat mají skutečně psi stejné emoce jako my např. láska,ostýcha­vost,pýcha at­d.

Nejlepší odpověď
gecco

Myslíš smutek, radost, hněv, strach…
😉
V zásadě ano – jen nelze říct, že tatáž situace způsobí u psa i člověka tytéž emoce.

Další odpovědi
Drap

Ne. Mají emoce odlišné, i když nám se to někdy zdá jinak.

marci1

Lidé a psi vnímají emoce stejně : 🙂

http://www.abic­ko.cz/clanek/prec­ti-si-priroda/16131/neni-nutne-stekat-lide-a-psi-vnimaji-emoce-stejne.html
Doplňuji:
http://www.ex­trastory.cz/ne­verite-ze-psi-maji-emoce-tohle-dojemne-video-vas-presvedci.html

anonym

Myslím,že ne,protože člověk je oproti psovi o dost složitější bytost,ale každopádně život je život.
Doplňuji:
Psí orákulum?

anonym

Když příjdeš domů, kdo tě vítá nejsrdečněji a vesele? Když odcházíš pryč, kdo kňourá u dveří? Kdo tě ráno olízne místo dobrého rána? A když vezmeš do ruky proutek, kdo strká ocas mezi nohy, nebo vrčí? Tak jestli tohle nejsou emoce, tak já pak teda nevim, co emoce jsou.

mokrygorky

Základní emoce jako my ano. No vlastně jsem chtěl napsat to, co Gecco.
Pumík: Srovnej si to v hlavě.

anonym

mokrygorky – A co jako?myslíte to,že člověk má prohloubenější emoce,ale může se mýlit,kdežto pes ne,protože jedná více méně instinktivně a z toho někteří bručouni usuzují další svoje kroky,když mají dilema či trilema?Ano,ano udělám vše jak si přejete pane,do rána už budu docela srovnaná jako s velkou šablonou moudrosti našich předkůůů…