Tobbynka

Mají psi rádi vodu?

Myslím malá plemena psů. Koupají se rádi?

Nejlepší odpověď
anonym

Moji obří molossové vodu milují, ale plavat neumí. Pokouší se sice, ale vzhledem
k tomu, že jsou těžcí 90kg a víc, o plavání se mluvit nedá. Zato ale dlouho „stačí“,
chodí po dně a kouká jim jen hlava, brouzdají se v rákosí, plaší kachny a dělají velké vlny.
Malá teriéří smečka (JRT) skáče do voda rovnou z vysokého břehu.
Řekla bych, že všem mým psům chybí pud sebezáchovy. Oblud moloss jednou
šlápnul do nějaké prohlubně ve dnu, zavřela se nad ním voda, já stála po prsa ve vodě, bubliny se přiblížily ke mně , pod vodou mě dloubl čumákem do prsou a zase se bubliny vzdalovaly, dokud mu nevylezla z vody hlava. On se vůbec ani nepokusil začít plavat ! A teriéři? Ti skáčou do vody i v zimě a jednou i
pod ledem zmizeli.
Ovšem různá plemena typu bull, ti vodu nesnášeli, včetně deště.
Dá se předpokládat, že „vodní“ plemena (labradoři, novofundlanďáci, různí španělé atd.) by měli mít k vodě kladný vztah, ale nic není na 100%. Záleží
na plemenných vlohách i na výchově majitele.

Další odpovědi
anonym

podle toho, jak je učený od štěněte, jak píše Drap, některý se bojí a jiný to miluje, můj pes má moc rád vodu, chodíme k řece a v místním rybníčku se už letos i koupal, je zvyklý, chodí na hony, na kačeny, tam prostě do vody musí, ale on to dělá s chutí, je to na něm znát, když se už blížíme k vodě, začne tahat jako prdlej
Doplňuji:
Ale když jsme měli ratlika, ten moc vodu nemusel,ale flanderák, rotvik a teď co mám výmaráka, tak ti ano

Drap

Každý pes je jiný. Některý vodu miluje, jiný má z ní panockou hrůzu. Plavat umí ale všichni.

marci1

Většina „pejskařů“ říká, že jejich pes vodu miluje. Ale je to, asi jak u lidí, někteří ji mají rádi, jiní se jí bojí a nemají ji rádi.

Konan-Pain

Moji: JRT – miluje vodu i koupání
Boloňák – Nenávidí vodu
Psi, které znám: 5 jorkšíráků + trpasličí pinč – nenávidí vodu
Ale dva psi velkých plemen vodu – 1. miluje a miluje a 2. se jí bojí ;)
Ale přesně to říct nejde. Jde o povahu, o plemeno a taky o to, zda je na ní zvyklý od mala, nebo ho hodíte do vody v 5 letech poprvé ;)

mosoj

Zcela určitě. Hlavně tu ve veřejném koupališti!