quentos

Mají průvodčí ve vlaku nařízeno „mlžit“, dojde-li ke střetu vlaku s osobou?

Včera jsem se dostal domů namísto v plánovaných 21.20 ve 2.30 ráno – někdo skočil pod vlak, přičemž na dotazy cestujících, co se stalo, odpovídal průvodčí neurčitě „mimořádná událost“. Teprve na opakovaný zvídavý dotaz jedné dámy přiznal „smrťák“. Mají to tak nařízeno, aby cestující nebyli „šokováni“?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, směrem k cestujícím musí postupovat velmi citlivě. U takovýchto případů mají i samotní průvodčí většinou velmi málo a nepřesných informací.

Další odpovědi
led

Ano, neviem či niekto z vás čelil davu rozhnevaných a ukričaných cestujúcich, ktorí hneď spriadajú rôzne teórie od teroristického útoku, po rôzne druhy smrtí, predstavy roztrhaného tela a podobne. Aj v takejto situácii musia sprievodcovia zachovať chladnú hlavu a zabrániť cestujúcim vystúpeniu z vlaku, či už zo zvedavosti, zapálenia si cigarety, alebo cesty pešo po trati, kde by ich mohol zachytiť vlak idúci po vedľajšej koľaji. Pritom aj oni nevedia a ostávajú v neistote o ďalšom vývoji čakania. Napriek tejto nečakanej situácii stále zostávajú zodpovední za zdravie a bezpečnosť „svojich“ cestujúcich až pokiaľ ich bezpečne nedopravia do ich cieľovej stanice… Aj oni sú ľudia!

Kepler

Asi ano, je to dobrým zvykem. Když v letadle vyhoří veškerá avionika a letadlo letí nekontrolovaně, letuška to ohlásí jako „drobné technické potíže“ a že vše mají pod kontrolou.

zjentek

To je otázka z oblasti pracovního práva, čili v tom vagónu mohly být odpovědi průvodčích vázány mlčenlivostí zaměstnanců, což na zvědavýho civila, sunoucího se z bodu A do bodu B, mohlo působit jako neférové mlžení ;)

lota

Dokážu si představit, že pokud by vlak zastavil a průvodčí hned jasně zakřičel do pléna, že pod vlakem je člověk, tak že by se velká část cestujících hnala za tou senzací podívat. To je pochopitelně nežádoucí, už jenom kvůli práci záchranných složek, a taky jakési úctě k postiženému.