Rokio

Mají příslušníci třetího pohlaví v Německu stejná práva a povinnosti jako muž a žena v daném státě?

Nejlepší odpověď
annas

"Německo od listopadu 2013 jako první evropská země zavedlo možnost neuvádět u dětí v rodných listech ani mužské, ani ženské pohlaví. Týká se to lidí, kteří se narodili s nejasným pohlavím, nebo jim genderové vymezení na muže a ženu nevyhovuje.

Ve světě je neurčité pohlaví oficiálně uznáváno například v Austrálii, na Novém Zélandu, v Kanadě nebo v některých státech Asie; v Evropě už také v Rakousku, Dánsku atd.

Zdroj: https://euroz­pravy.cz/zahra­nicni/eu/247652-skoly-budou-mit-toalety-pro-treti-pohlavi-bavorsko-o-tom-vazne-uvazuje/

„Třetí pohlaví patří do úředních dokumentů, tvrdí německý ústavní soud
Němečtí ústavní soudci vyzvali ve středu v průlomovém rozhodnutí zákonodárce, aby lidem umožnili uvádět v úředních dokumentech „třetí pohlaví“. V současnosti lze v Německu zaznamenat při narození dítěte pohlaví buď mužské, ženské, nebo kolonku ponechat nevyplněnou. Poslední možnost ale podle soudců „není pozitivní“. Požadují proto, aby mohly údaj o pohlaví vyplnit i intersexuální osoby, jejichž orgány nejsou typicky mužské, ani typicky ženské. “

https://www.id­nes.cz/zpravy/zah­ranicni/pohla­vi-zena-muz-intersexual-nemecko-ustavni-soud-dokumenty-zakon.A171108_112­527_zahranicni_el­ka

Někde v archivu se dovíte, že e v Německu zřizují WC pro „třetí pohlaví“. Teď už to bude i ve školách – viz první odkaz.

Co z toho plyne?

Když „německý parlament schválil zákon, který uznává třetí pohlaví. Intersexuální lidé, u kterých není možné jasně stanovit, zda jsou ženou nebo mužem, si tak budou moci zažádat o úpravu úředních matrik.“ atd.

https://www.i­rozhlas.cz/zi­votni-styl/spolecnos­t/nemecko-treti-pohlavi-gender-intersexualita-nemecky-parlament_1812141500­_jgr

Další odpovědi
Kepler

Proč ne? Je to taky člověk. Dost na tom, že se v Německu třetí pohlaví uznává a respektuje.