rrihamirek1

Maji prislusnici IZS – policie, hasici, zachranari, vyjimku z branne povinnosti???

Tyto slozky preci musi byt zachovany. Zachranari a hasici, to je logicke a policiste zase musi dohlizet na nejake dodrzovani aktualnich narizeni.

Nejlepší odpověď
da ny

Jak kdo. Většinou mašírují, jako první, tam, kde je jich třeba/kam je pošlou.
Někteří jdou až ve druhé, třetí vlně….. Zdejší policisté při migrační vlně z Afriky sloužili na Slovensku a v moravských záchytných uprchlických táborech. Podobně při korono mánii. Záchranáři posilovali Slovenské hranice při přílivu ukrajinských uprchlíků. Na žádost a nabídky se střídali „dobrovolně“. Nebyl to přímý příkaz.
Všichni zdravotníci, napříč různými obory ví, kde patrně budou nasazeni a jak budou nejlépe užiteční. Ještě, minimálně v 60. letech mívali i vojenské hodnosti (vím od maminky, zdravotní sestry, měla četaře).
Některé činnosti se snadno, naučí, zvládne každý, schopný muž. Ještě jsou tady ročníky (40+), kteří byli na vojenské základní službě. Snadno se začlení, kam je třeba. Většina může sednout za volant autobusu, hasičského auta, sanitky, náklaďáku (a vojenské techniky).
Moje původní/první profese (zubní technik), by sádrovala za válečného stavu zlomeniny aj. ;D

Další odpovědi
Kazatel

Jak kdo, jak kdy, jak dle potřeby.

Dochy

Obecně myslím nemají, pak se ale řeší konkrétně dle aktuálních potřeb/nařízení.